Skolēnus aicina pieteikties konkursam "Šodien laukos"

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pamatskolas skolēnus aicina piedalīties konkursā "Šodien laukos", informē aģentūra Leta.

LLKC informēja, ka konkurss lieliski iekļaujas attālināto mācību dienaskārtībā, jo šogad tāpat kā iepriekšējos gadus notiek attālināti - sociālajā tīklā "Facebook". No aprīļa līdz septembra beigām katru mēnesi konkursa organizatori "Facebook" izvirzīs lielo mēneša tēmu, kuras kontekstā tiks izsludināts konkursa mēneša uzdevums. Pieteikšanās konkursam iespējama jebkurā brīdī visā konkursa laikā.

Pirmais konkursa uzdevums un mēneša tēma tiks atklāti jau 6.aprīlī. Konkursā var piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan klases un kolektīvi no visas Latvijas.

Projekta "Šodien laukos" vadītāja Baiba Gulbe pastāstīja, ka paralēli konkursa rīkotāji iecerējuši gatavot dažādus izklaidējošus un izglītojošus materiālus sociālo tīklu saturam - lai dalībniekiem ir interesanti, un brīvais laiks tiek pavadīts arī jēgpilni. Uzdevumu formāts būs dažāds - gan aktīva darbošanās ārā, gan kulinārijas šedevri mājas virtuvē, gan fotografēšanas un video filmēšanas prasmju pilnveide, gan laiski vakari pie krustvārdu mīklas.

Viņa atgādināja, ka uzdevumu izpildei tiks dots laika ierobežojums, un par katru paveikto uzdevumu tiks piešķirti punkti, kuri konkursa izskaņā summēsies, palīdzot noteikt uzvarētājus. Reizi mēnesī būs iespēja pildīt arī mini papilduzdevumus, lai palielinātu savu punktu skaitu.

Balvās trīs labākie individuālie dalībnieki saņems planšetdatorus, savukārt galvenā balva - ekskursija 1000 eiro vērtībā - tiks veiksmīgākajai klasei/kolektīvam.

LETA jau ziņoja, ka pērn konkursā "Šodien laukos" piedalījās 350 dalībnieki - 32 individuālie dalībnieki, 27 klases, kā arī 27 skolotājas. Uzvaras laurus klašu grupā plūca Nautrēnu mazpulks, bet individuāli - Ieva Apšiniece no Preiļu novada.

Konkurss "Šodien laukos" ar Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu šogad tiek rīkots piekto reizi. Konkursa mērķis ir informēt, izglītot un izklaidēt skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

Izklaide