Sumina pirmo dzimušo mazuli Balvu novadā – puisīti Albertu

Bērniņa ienākšana ģimenē vecākiem un tuviniekiem ir īpašs notikums, katrs jaundzimušais ir svarīgs arī Balvu novada pašvaldībai, bet jo īpaši tiek sumināts tas mazulis, kurš piedzimst katra gada sākumā un ir pirmais novadā dzimušais. Informē Balvu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Iluta Mežule.

Šogad šī patīkamā vēsts atnāca 13.janvārī, kad pasaulē nāca Alberts Bačuks. Puisēna vecāki ir Alise un Andris Bačuki, kuriem šis ir pirmais bērniņš. Kā atklāja vecāki, Alberts piedzima plkst.14.30, 58 cm garš un 3,950 kg smags. Bet vārds izvēlēts rūpīgi pētot kalendāru, ar domu, ka tam jāsākas ar burtu A, tāpat kā vecākiem. No izvēlētajiem variantiem, satiekot Albertu, šis vārds licies vispiemērotākais, tādēļ arī izvēlēts.

Turpinot iesākto tradīciju, Balvu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Aigars Pušpurs  un Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Svetlana Romanovska devās svinīgi sveikt pirmo novadā dzimušo bērniņu un viņa vecākus, kuri dzīvesvietu ir deklarējuši Balvu novadā.

 “Patiess prieks par šo notikumu! Tagad jums ir pienākums ne tikai vienam pret otru, bet arī pret dēliņu, kuram jāvelta gan laiks, gan mīlestība. Lepojamies ar jauno novadnieku!” teica A.Pušpurs, novēlot vecākiem izturību un savstarpēju mīlestību.
Savukārt Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja izsniedza mazā Alberta pirmo dokumentu – Dzimšanas apliecību, un vēlēja puisēnam augt par īstenu Latvijas un novada patriotu!

Pirmais Balvu novada mazulis ir piedzimis SIA “Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienība” Balvu slimnīcas Dzemdību nodaļā, kur mazos bērniņus un jaunās māmiņas sagaida augsti profesionāls un laipns personāls, mājīgas telpas, ģimeniska attieksme. Ne velti uz Balviem mazuļus laist pasaulē brauc māmiņas ne tikai no pašu un kaimiņu novadiem, bet arī no Rēzeknes, Daugavpils un pat Rīgas.
Balvu novada Dzimtsarakstu nodaļā 2019.gadā reģistrēti 103 mazuļi (55 meitenes un 48 zēni). No kopējā jaundzimušo skaita Balvu novadā deklarēti 78 jaundzimušie, kas ir par 24 bērniņiem mazāk kā 2018.gadā.

Izklaide