Aicina uzdrošināties 1

Ko nozīmē brīvprātīgais darbs un labdarība, kāda ir dažādu valstu pieredze šajās jomās un kādas ir to sadarbības iespējas? Uz to atbildes meklēja jauniešu apmaiņas projekta “Uzdrošinies un piedalies!” dalībnieki.

Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras neformālās izglītības programmas “Jaunatne darbībā” atbalstītais projekts ir Alūksnes Bērnu un jauniešu centra sadarbībā ar Land Hadeln Lauvu klubu (Vācija) izlolota iecere. Pirmsākumi meklējami pagājušajā gadā, kad daļa Alūksnes jauniešu viesojās pie vienaudžiem Vācijā. Šovasar vācu jauniešu devās atbildes vizītē uz Alūksni, kur uzturējās no 9. līdz 15.augustam.

Šeit viņi mēģināja izprast brīvprātīgā darba, labdarības un aktīvas līdzdalības pamatprincipus, vienlaikus paplašinot savas zināšanas par brīvprātīgā darba pieredzi citviet Eiropā. Centra direktore Eva Aizupe informē, ka tas paveikts, darbojoties praktiski. Piemēram, ceturtdien jaunieši  or­ganizēja sporta dienu bērnu nometnes dalībniekiem, bet pēc tam devās stādīt puķes pie Alūksnes vidusskolas un pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis”. Savas zināšanas viņi varēja papildināt, tiekoties ar Eiropas brīvprātīgā darba veicēju no Spānijas, kas šobrīd strādā Gulbenē. Savukārt svētdien visi devās ekskursijā pa Alūksnes un Apes novadiem.

Klāss Olrihs atzīst, ka līdz braucienam uz Latviju ar brīvprātīgo darbu nav bijis cieši saistīts. “Tagad man vismaz ir priekšstats, ko tas nozīmē,” viņš saka. Savukārt Vibke Tīdemane Vācijā regulāri strādā kā brīvprātīgā, darbojoties ar vietējiem bērniem. “Šī man bija iespēja redzēt, kā brīvprātīgais darbs izpaužas Latvijā,” viņa norāda. “Tā bija ļoti interesanta pieredze. Lai gan Vācijā brīvprātīgais darbs ieņem nozīmīgu vietu, tā nav tik nozīmīga, kā šeit. Tāpat kā Latvijā, arī tur ir darbi, kas tiek veikti sabiedriskā kārtā – piemēram, palīdzot veciem cilvēkiem vai kaut ko labiekārtojot, tomēr es zinu tikai trīs četrus cilvēkus, kas dara to brīvprātīgi. Pārējiem tas ir kā darbs, par kuru maksā.”

Alūksnē redzētā iespaidā viņa plāno izveidot jauniešu grupu Vācijā, lai popularizētu brīvprātīgā darba kustību. Tiesa, kā norāda E.Aizupe, pagājušajā nedēļā paveiktais ir tikai sākums tam rezultātam, ko paredzēts iegūt no šī projekta.

Pirmdien jauniešu centrā “Te – elpa” notika jauniešu veidoto videoklipu prezentācija par to, kā viņi redz brīvprātīgo darbu un labdarību. Vēl plānots izveidot informatīvos bukletus par abām organizācijām, jauniešu apmaiņu un brīvprātīgā darba kustību. Savukārt septembra beigās Latvijā un Vācijā varēs apskatīt fotoizstādi, kurā būs skatāmi pagājušajā nedēļā tapušie darbi.

Vairāk foto šeit .

Komentāri 1

Inta

Ļoti labs pasākums. Tā turpināt. Varbūt vajag vairāk, skaļāk stāstīt par saviem labiem darbiem!

Jauns pasākums - Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam. Nāc piedalies!

pirms 9 gadiem, 2011.08.25 14:24

Skolu ziņas