Alūksnieši startē starptautiskā trompetistu konkursā

Jau otro reizi pēc kārtas Alūksnes mūzikas skolas trompetes klases audzēkņi Reinis Puriņš un Elvijs Mūrnieks piedalījās Kārļa Ozola 5.starptautiskajā konkursā „Jaunais trompetists”, kas pagājušajā nedēļā norisinājās Jēkabpilī.

Trīs dienu ilgais konkurss pulcēja gandrīz 30 jaunos trompetistus, no kuriem apmēram puse bija Latvijas, bet pārējie – Lietuvas un Igaunijas mūzikas skolu audzēkņi. Vismaz pa vienam pārstāvim no katras minētās valsts bija arī piecu cilvēku lielajā žūrijā, kas dalībnieku uzstāšanos vērtēja divās kārtās.

Pretendē uz godalgām

Konkursa pirmajā dienā notika atklāšanas koncerts, kas turpinājās ar meistarklasēm Aavo Otsa (Igaunija) vadībā. Savukārt jau nākamajā dienā konkursanti kāpa uz skatuves, lai cīnītos par godalgotajām vietām. Lai gan konkurence bijusi spēcīga, Alūksnes mūzikas skolas trompetes spēles pedagogs Uldis Mūrnieks atzīst, ka par R.Puriņa iekļūšanu otrajā kārtā šaubu nav bijis. Patīkamu pārsteigumu sagādājis E.Mūrnieks. Būdams vienīgais savas grupas pārstāvis, kas nemācās kādā no mūzikas vidusskolām, viņš ne tikai ticis uz otro kārtu, bet arī pieteicis sevi kā pretendentu uz godalgām.

Trešajā vietā – bijušais audzēknis

Tiesa, konkursa trešajā un pēdējā dienā žūrija lēma citādāk. Izvērtējot otrās kārtas dalībniekus, neviens no alūksniešiem pie godalgotajām vietām netika, toties saņēma I pakāpes diplomus – nākamo augstāko atzinību pēc trešās vietas diploma.

Jāatzīmē, ka starp konkursantiem bija arī Alūksnes mūzikas skolas bijušais audzēknis Jānis Grudinskis, kas šobrīd mācās Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā. Viņš reizi divos gados notiekošajā konkursā piedalījās jau trešo reizi, tāpat kā divas iepriekšējās reizes arī šogad iegūstot trešo vietu.

Dibina kontaktus

U.Mūrnieks piebilst, ka šis konkurss ik reizi ir nozīmīgs ne tikai audzēkņiem, kuri var gūt priekšstatu par spēlētāju līmeni kaimiņvalstīs, bet arī pašiem pedagogiem – šajā gadījumā viņam un koncertmeistarei Ritai Bogdanovai. Konkursa gaitā gūta savstarpējā pieredze, kā arī veidoti ciešāki kontakti ar jau iepriekšējos gados iepazītiem kolēģiem.

Rezultātā saņemts atkārtots uzaicinājums uz jauno trompetistu konkursu Tallinā, kas tiek rīkots katra gada pavasarī un kur iepriekš ar panākumiem jau piedalījies R.Puriņš. Tiesa, nākamais tuvākais konkurss gaidāms janvāra izskaņā, kad plānota dalība profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” rīkotajā konkursā Latvijas mūzikas skolu pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu nodaļu audzēkņiem.

Skolu ziņas