Amanda Bašmakova saņem stipendiju 6

Alūksniete Amanda Bašmakova ir starp 14 īpaši talantīgajiem bērniem un jauniešiem, kuri 14.februārī Rīgā, Benjamiņa nama konferenču zālē, saņēma VAS “Latvijas Loto” sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu stipendiju.

“Otro reizi stipendijas tika pasniegtas īpaši talantīgiem bērniem un jauniešiem no grūtībās nonākušām ģimenēm. Finanšu līdzekļi tiek piešķirti viņu talanta attīstībai mūzikas, mākslas un cirka jomā. Arī šogad ir saglabāts stipendijas apmērs – 500 lati. Tas nozīmē, ka alūksniete Amanda Bašmakova varēs attīstīt savas vokālās spējas,” stāsta Latvijas Bērnu fonda projektu vadītāja Veronika Ļemeševska.

Alūksnieši lepojas ar Amandu - mazo meiteni ar zelta balsi. Viņa mācās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 7.klasē ar matemātikas novirzienu, spēlē klavieres, ģitāru un basketbolu, aizraujas ar rokdarbiem un dzied Tatjanas Korolovas starptautiskajā vokālajā studijā “Jaunie talanti”. Turklāt dzied tā, ka guvusi atzīstamus panākumus ne tikai Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts robežām. Pēc dalības Siguldas opermūzikas svētkos Siguldā, “Grand Prix V” iegūšanas starptautiskajā bērnu un jaunatnes daiļrades TV konkursā “Debija”, “Grand Prix” konkursā “Jaltas krasts” un “Grand Prix” konkursā “Eiropas kauss 2010” Minskā, pirmās vietas VIII starptautiskajā estrādes mūzikas festivālā – konkursā Kišiņevā un iekļūšanas LNT šova “Latvijas zelta talanti 2010” finālā Amandai ir motivācija turpināt mācīties un sevi pilnveidot.

Komentāri 6

njā...

Var tikai pabrīnīties par cilvēkiem-tiešām tik grūti pasmadzeņot, cik jebkurai ģimenei izmaksā da jebkas, kas sasitīts ar bērna talantu izkopšanu?? Man arī bērns iet mūzikas skolā, mākslas skolā un dejās - viņam padodas, kāpēc to neattīstīt?? Mucā audzināt vai?? Tur ir potenciāls, tas ir jāattīsta, un tas maksā naudu! Drēbes?? Ja Amanda visus koncertus kāptu uz skatuves vienā un tai pašā tērpā, ko tad jūs teiktu?? Tas jebkuram saprātīgam cilvēkam ir skaidrs-ja tu esi uz skatuves, TV ekrānos, tev arī attiecīgi normāli jāģērbjas un labi jāizskatās, lai citiem būtu prieks skatīties! Studijas pie pedagoga?? Nez vai tas ir par velti, arī braukāšana maksā naudu, kaut vai ar autobusu.. Nebūsim skauģi un priecāsimies par mūsu bērniem, kas grib un cenšas kaut ko darīt!! Atbalstīsim ja ne finansiāli, tad vismaz ar labu vārdu no sirds! Amanda, Tu esi malacis!!!:))

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 15:31

xx am

Kur var būt tik aprobežoti cilvēki?Noskauž naudiņu patiešām talantīgai meitenei laika, kad vispār viss iet uz grunti.Amanda tiešām ir rets bērns ar izcilām dotībām.Par viņu sajūsminās Latvija, bet mēs te uz vietas skaužam.Es labprāt vēl aicinātu ziedot viņas attīstībai .

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 14:21

xxxxx

Tä ir smiekligi maza summa! Lai vecakiem izturiba! Beidzot Aluksne izskan kaut kur talak! Tas ir tik apsveicami.

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 09:18

#

Ja jābrauc vairākas reizes nedēļā uz Rīgu,tad taču benzīnā vien to naudu vajag!

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 08:19

:)

xx, nosauc tos talantīgos bērnus, kam vajag?! Tā jau paredzēju, ka nezini! Pēc Tevis teiktā, solistei jāuzstājās vienkāršā katūna kleitiņā! Nedod dies, gardrobi pamainīt! Reāla skaudība! Esi aizdomājies (usies), varbūt apģērbs tiek aizlienēts?! Lai brauktu pie laba pasniedzēja, braucamajā kaut kas jālej iekšā, utt. Nepazīstu to meiteni, bet lai veicās!!!! :)

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 07:45

XX

Man gan liekās , ka stipendiju varēja dot bērnam , kam nav naudas par ko mācīties, kaut ir ļoti talantīgs! Nezinu par ko stipendiju A.B. Jo neuzskatu , ka vokālo spēju izkopšanai ir vajadzīgs pus tūkstotis latu! Turklāt viņa,kā tiek rakstīts, jau mācās studijā pie laba pedagoga! Cik esmu redzējusi, katrā dziesmā savādāka kleita, nokrāsojusies kā lelle... nez kapēc tur naudas pietiek! Citiem bērniem , kas grib kautko sasniegt nav tās pašas vienas kleitas ko vilkt mugurā! Bet protams, zelta balss īpašniece tak! Bet nu lai veicas...

pirms 10 gadiem, 2011.02.17 04:27

Skolu ziņas