Apgūst jaunas zināšanas

Šonedēļ pēc nedēļu ilgām pavasara brīvdienām skolēni atgriezušies skolas solā. Katram no viņiem brīvdienās bijuši savi piedzīvojumi, taču daļa izvēlējās atsaukties Alūksnes Bērnu un jauniešu centra uzaicinājumam un brīvdienas pavadīt, apgūstot jaunas zināšanas un iemaņas.

Jaunāko klašu skolēni varēja iesaistīties radošajās brīvdienās “Kukaiņi – ragaiņi”, kuru piedāvājumā bija radošie darbi par kukaiņu tēmu, spēles, mīklas, ticējumi, filmu skatīšanās par kukaiņu tēmu, ēdienu gatavošanas un citas aktivitātes. Savukārt gados vecākie jaunieši  tika aicināti pulcēties jauniešu centrā “Te – elpa”. Brīvdienu sākumā tur notika mācības “Projektu ceptuve”, bet to izskaņā tika zīmēti komiksi kopā ar Eiropas brīvprātīgā darba veicēju Marko Avramoviču no Serbijas.

Par Marko mājvietu šobrīd kļuvusi Rīga, kur viņš darbojas divās organizācijās: “Jaunatne pret AIDS” un “Humana People to People”. Viņa viesošanās Alūksnē saistīta ar Alūksnes Bērnu un jauniešu centra brīvprātīgo Agati Katro no Francijas. Abi iepazinušies iepriekš notikušā pasākumā Eiropas brīvprātīgā darba veicējiem Latvijā. Sekojis uzaicinājums uz Alūksni, kur Marko piekritis vadīt komiksu zīmēšanas darbnīcu.

Tajā uzmanība veltīta tādām tēmām kā vide, tolerance un atkarības, kam formālajā izglītībā netiek pievērsta tik liela nozīme. Jautāts par svarīgo komiksu zīmēšanā, Marko norāda, ka te primārais nav mākslinieciskais talants, bet gan stāsts un tajā atspoguļotais redzējums. Agate atklāj, ka no jauniešu radītājiem stāstiem izveidota neliela komiksu grāmatiņa, tādējādi saglabājot jauniešu veikumu.

Šo piedāvājumu par saistošu atzina viena no komiksu zīmēšanas darbnīcas dalībniecēm – Daiga Dambe – Kļaviņa, kas mācās Bejas pamatskolas 8.klasē. “Zīmēšana mani saista pati par sevi. Kad uzzināju par Bērnu un jauniešu centra piedāvājumu, nolēmu pieteikties, jo uzskatu, ka ir jāizmanto jebkurš piedāvājums,” viņa saka. Lai gan ar komiksu zīmēšanu viņa saskārusies jau vizuālās mākslas stundās, šoreiz jaunieti piesaistījusi neformālā vide un darbnīcas vadītājs. “Ne jau katru dienu tu vari satikt tādus cilvēkus,” skaidro Daiga.

Viņa bija arī starp tiem jauniešiem, kas izmantoja mācību “Projektu ceptuve” piedāvājumu. Tajā par galveno ieguvumu tiek uzskatīta iepazīšanās ar projektu rakstīšanas principiem, kā arī tas, ka šīm plānots praktisks turpinājums. “Mācību laikā mēs tikām aicināti izteikt dažādas idejas par to, kā padarīt vidi jauniešiem nekaitīgāku. Ir doma par vienu no tām uzrakstīt projektu, ko iesniegt reālā projektu konkursā,” viņa atklāj.

Skolu ziņas