Atver veikalu Rīgā 19

Alūksnieši Artūrs Treija un Anda Podziņa Rīgā, tirdzniecības centrā “Galerija Centrs”, atklājuši ielu modes apģērbu veikalu “Gatvepro”.

Ideja par savu veikalu jauniešiem radusies apmēram pirms pieciem gadiem. Toreiz tas licies tāls un nesasniedzams sapnis. “Mūs neapmierināja veikalu piedāvājums - par lielu naudu tiek tirgots dārgs masu produkts. Vēlējāmies vietu, kur paši varētu iepirkties par salīdzinoši labām cenām, bet, aizejot uz pasākumu, pretī nenāktu tāpat ģērbies cilvēks. Latvijā vispār ir tikai trīs veikali, kuros tirgo ielu modes apģērbus,” stāsta Anda un Artūrs.

Veikalā tiek piedāvāti pasaulē populāru un ievērojamu zīmolu apģērbi, piemēram, “Santa Cruz”, “Independent”, “Famous Stars and Straps”, “Creme” un “Zoo York”. “Šo brendu drēbes tapušas, iedvesmojoties no dažādām “ielu kultūrām” - skeitborda, grafīti, “BMX”. 80 procenti apģērbu paredzēti vīriešiem un tikai 20 procenti - sievietēm,” stāsta Anda.

Senlolots sapnis

Artūrs atklāj, ka pats grūtākais veikala atvēršanā bija pārvarēt bailes un sākt rīkoties. “Sarežģīti ir veidot kontaktus ar ārzemniekiem, jo viņiem - rīts, man - vakars, viņiem daudz ir desmit tūkstoši, man – tūkstotis,” viņš stāsta. Turpretim Anda norāda, ka sarežģīti saprast, kā visu sakārtot pēc likumdošanas - nokārtot līgumus, atļaujas, visu juridiski notariāli apstiprināt. “Vienā mirklī viss šķiet ļoti sarežģīti - viss jauns un nezināms. Tad sāc iet pie speciālistiem uz konsultācijām, meklē paziņas, draugus, kam ir pieredze, kas var kaut ko ieteikt, un tad jau tas aiziet,” pauž Anda. Veikalam jaunieši izmantojuši pašu ietaupījumus un atbalsta programmas “ALTUM” finansējumu.

Savējie atbalsta savējos
Jaunieši no Alūksnes uz dzīvi Rīgā pārcēlās, uzsākot studijas. Tagad studijas pabeigtas, iekārtota sava mājvieta un atrasta niša, kur darboties. Uz jautājumu – kāpēc veikals Rīgā, nevis Alūksnē, jaunieši atsmej, ka Rīgā iepērkas puse Latvijas. Iespēja, ka kādreiz tiks atvērts veikals arī Alūksnē, netiek noliegta. Savējie domā par savējiem, un tieši alūksnieši septembrī, iepērkoties un pasakot paroli “Esmu no Alūksnes”, veikalā saņems 10 procentu atlaidi. “Jau tagad apmēram pieci pircēji no simta ir savējie. Viss veikals iekārtots pašu rokām. Mēs mēģinājām maksimāli sadarboties ar alūksniešiem - dizaina maketi, mājas lapas izstrāde, uzlīmju druka, darbinieki, fotogrāfs,” atklāj Artūrs.

Līdz 25.septembrim piedalies konkursā un, iespējams, saņemsi pārsteiguma dāvanu no jaunā veikala “Gatvepro”! Konkurss šeit. .

Komentāri 19

Fifa

Lai veicas! Bet carloss_t. - no SMAGANĀM tiešām nevar neko prātīgu izspiest, laikam Tu jau esi mēģinājis (spriežu pēc Tava apgarotā teksta).

pirms 9 gadiem, 2011.09.15 07:18

Santa

Nu tādi jau mēs esam, malēnieši! Mūsējie kaut ko dara, cenšas izrauties no pelēkās masas, parāda sevi no labās puses, bet mēs tikai mākam apriet, noriet... - Nu skauž Jums lielākajai daļai, ka kādam veicas labāk! Es par Jums! Lai veicas un viss izdodas. Veikals ir super, un domāju, ka viss attīstīsies Jums vēl vairāk. :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.14 18:40

carloss_t.

Nu būtu vismaz kādu labu vārdu no savām kuslajām smaganām izspieduši vai veiksmes vēlējumu novadniekiem, kuri ir uzņēmīgi un centīgi un pavisam noteikti dzīvē ko sasniegs(atšķirībā no jums,anonīmajiem aprējējiem), a šitie nūģi tik kā melnas vārnas - krāāā, krāāā, krāāāā, krāāāā...
Bet no miroņa jau pirdienu neizspiedīsi.
Pāķi paliek pāķi.
Ejiet tak jūs visi ***!

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 23:53

kents 2

nekas nebūs labi Arčī es jūms dodu 3.mēnešus un būsiet pa burbuli :):):)

pirms 9 gadiem, 2011.09.13 07:39

veelu veiksmi!

nu nevajadzeeja shajaa portaalaa likt to rakstu, tiiri no taada viedolja, ka te tikai negatiivisms staro... retais noveelees labu, paareejie jau veel ciet veershanos... stulbi...
galvenais ir neietekmeeties no sliktaa, bet uztvert labo :))
noveelu Jums augt un paplashinaaties, jo jaunieshiem pieder pasaule :)))

pirms 9 gadiem, 2011.09.12 10:27

Basta

Skumji ka naudu nav kur likt,labāk prātiņā būtu ieguldījuši ar naudu nemētājas... (padoms)
Bija tāds ielu reperis ,,, bankrotēja,,,,
Vesels lērums laimes meklētāju ,kur viņi tagad ir ?
Tas ir pompozs sākums,bet ar skumjām beigām.....

pirms 9 gadiem, 2011.09.10 22:54

Lai veicas,bet rējējus nav ko klausīties,tie taču mūsu vietējie Alūksnieši,kas cenšas ar kaut ko izcelties.

pirms 9 gadiem, 2011.09.10 16:53

.............

skauģi ka rejat.
lai veicās jauniešiem

pirms 9 gadiem, 2011.09.10 11:33

ciyka

Nosaukums no otra gala skan interesantāk- "Orpevtag".

pirms 9 gadiem, 2011.09.10 11:23

murgs

cik ātri atvērs, tik pat ātri aizvērs sviets :):) (smieklīgi)

pirms 9 gadiem, 2011.09.10 09:39

Malači, bet kāpēc tik dīvains nosaukums? Izklausās pēc lopu uzpircējiem vai cūkkopējiem!

pirms 9 gadiem, 2011.09.10 08:55

Skolu ziņas