Bērnu un ģimenes centrā Malienā darbs turpinās 3

Lai arī pērn novembrī Malienas Bērnu un ģimenes atbalsta centram beidzās projektā „Pārmaiņu iespējas skolām” iegūtais finansiālais atbalsts no “Sorosa fonda-Latvija”, tomēr arī šobrīd centrā darbs nav apstājies.

Aktīvākie Malienas pamatskolas skolotāji un darbinieki, kuri pagājušajā gadā iesaistījās projektā, ir novērtējuši pozitīvos ieguvumus un šobrīd meklē risinājumus finansējuma piesaistīšanai.

Centra darba organizatore Sandra Ābeltiņa norāda, ka martā atkal atsāksies nodarbības par brīvu  pieaugušajiem, kur apgūs dažādas interesantas rokdarbu tehnikas, piemēram, tapošanu, dekupāžu, piespraužu un žabo veidošanu. Plānotas arī klūdziņpīšanas nodarbības, bet, tuvojoties pavasarim, paredzēts atsākt nodarbības daiļdārzniecībā. “Joprojām strādā arī atpūtas istaba „Kabata” - arī šeit plānojam dažādas nodarbības. Bērni varēs apgūt interesantas tehnikas, darbojoties ar papīru - veidot dekorus, apsveikumus. Vasarā plānojam nometnes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Sadarbībā ar Alūksnes mākslas skolu ir iecerēts organizēt nometni – plenēru pieaugušajiem, kuriem patīk zīmēt un gleznot,” stāsta S.Ābeltiņa.

Viņa uzsver - tā kā no bērnu un pieaugušo puses, kuri apmeklē centru, interese nav zudusi un darboties gribētāju pulciņš nesarūk, Malienas pamatskolas pedagogi, nezaudējot entuziasmu, turpinās organizēt Bērnu un ģimenes atbalsta centra aktivitātes sabiedriskā kārtā. “Neesam zaudējuši cerību iegūt arī finansiālu atbalstu dažādu fondu izsludinātajos projektu konkursos, kā arī meklēt sadarbības partnerus, ziedotājus un sadarboties ar Alūksnes novada pašvaldību,” saka S.Ābeltiņa.
“Alūksnes Ziņās” jau esam rakstījuši, ka 2010.gada janvārī ar Sorosa fonda atbalstu Malienas pagastā tika izveidota neformālu sabiedrības grupa „Malienas Bērnu un ģimenes atbalsta centrs” ar mērķi veicināt kopienas attīstību izglītības, labdarības un ekonomiskās stabilitātes jomās. Centrs par brīvu piedāvāja nodarbības gan pieaugušajiem, gan bērniem, nelielu sociālo atbalstu – veļas mazgāšanas un dušas pakalpojumus, organizēja dažādus sporta un tematiskos pasākumus, vasarā – nometnes bērniem. Lielākais ieguvums centra darbībā bija izveidotā atpūtas istaba „Kabata”, kas bija gan kā pagarinātā dienas grupa skolas bērniem, gan kā bezmaksas pieskatīšanas vieta pirmsskolas vecuma bērniem.

Komentāri 3

Malači! lai izdodas viss iecerētais - ideju jums ir daudz!!!

pirms 9 gadiem, 2011.02.25 23:18

Skolu ziņas