Ceps piparkūkas un pīrāgus

Alūksnes Sociālās palīdzības centrā šajās dienās pēc paciņām ierodas jaunieši un pilsētas pensionāru padomes mikrorajonu pārstāvji, lai līdz Ziemassvētkiem saldos kārumus paspētu nogādāt bērniem invalīdiem un gados vecākajiem alūksniešiem.

“Man ir jāaiznes 18 paciņas Kārļa, Helēnas, Augusta, Cēsu un Kalna ielā dzīvojošajiem 80 un vairāk gadu vecajiem cilvēkiem. Katrs ir ne tikai jāapsveic, bet arī jāparunājas. Tieši viņi ļoti gaida saldumu paciņu. Kamēr cilvēks ir jauns, viņš to neizjūt. Bet tagad visi ir ļoti priecīgi, ka viņus atceras,” stāsta mikrorajona pārstāve Maiga Ķevane.

Viņa iepriekš piezvana un brīdina par apciemojumu. Ir vajadzīgas vairākas dienas, lai izdalītu paciņas. Sociālās palīdzības centra vadītāja Lolita Krūmiņa informē, ka pilsētā ir 30 mikrorajonu pārstāvji. Viņi paciņas nes 328 vecākajiem alūksniešiem.

Bērniem invalīdiem tās nodos Lielbritānijas padomes starptautiskā projekta “Dreams&Teams” jaunieši. “Viņi izteica vēlmi iesaistīties labdarībā, tāpēc dodam šo iespēju. Turklāt 26.decembrī kopā ar jauniešiem rīkojam pasākumu ģimnāzijā mazaizsargāto ģimeņu bērniem. Paredzams, ka tajā būs apmēram 60 bērni un pieaugušie. Jaunieši kopā ar viņiem ceps piparkūkas un pīrāgus. Kad ieradīsies Ziemassvētku vecītis, varēs iet rotaļās, dejot un dziedāt ie Jāņkalniņā rotātas egles,” atklāj L.Krūmiņa.

Pavisam ir sagatavotas 429 saldumu paciņas. Tās saņems arī nevalstisko organizāciju aktīvisti un pilsētas mikrorajonu pārstāvji. Iepirkuma konkursā uzvarēja SIA “Tornis DT”, kas sagatavoja paciņas, katrā - kilograms dažādu saldumu. Vienas paciņas vērtība ir 3,50 lati.

Skolu ziņas