Ģimnāziste „ēno” tehnologa darbu „Grindeks” uzņēmumā 5

Šodien Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniece Arta Puriņa, „ēnojot” AS „Grindeks” Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu laboratorijā iepazinās ar ķīmiķa profesiju un darba pienākumiem.

Lai kļūtu par „Grindeks”„Profesiju dienu skolēniem” dalībnieci, Artai Puriņai bija elektroniski jāatsūta motivācijas vēstule, kurā jāatbild uz jautājumu - kāpēc interesē konkrētā profesija un zāļu ražotājs „Grindeks”. Kopumā „Grindeks” piedāvāja iepazīt astoņas, ar farmācijas nozari tieši saistītas, profesijas.

 „Šobrīd mācos 12. klasē, un drīz būs jāizlemj, kur studēt tālāk. Man ir vairāki varianti, un viens no tiem – ķīmijas vai farmācijas nozare. Lai uzzinātu vairāk par šo nozari, nolēmu piedalīties „Grindeks” „Profesiju dienās”. Diena bija ļoti informatīvā, interesanta, un domāju, ka tā palīdzēs man izdarīt pareizo izvēli,” stāsta A.Puriņa.

„Grindeks” Perorālo zāļu formu ražošanas nodaļas tehnoloģe Jeļena Šakeļa stāsta, ka „ēnai” parādījis visu ražošanas procesu – sākot ar maisījumu taisīšanu, tabletēšanas un kapsulēšanas procesu, un beidzot ar gatavo medikamentu pakošanu. Arī pašai Artai bija iespēja piedalīties dažos procesos.

AS „Grindeks” Personāla departamenta vadītāja Dace Šaitere norāda, ka projekta mērķis ir veicināt skolēnos interesi par ķīmiju un karjeras iespējām farmācijas nozarē, kas ir viena no prioritārajām Latvijas ekonomikā. Esam ļoti iepriecināti par skolēnu lielo ieinteresētību un ceram, ka nākotnē mūsu nozarei pievienosies zinātkāri un mērķtiecīgi speciālisti. Cilvēkiem zāles būs vajadzīgas vienmēr, un pieprasījums pēc ķīmijas un farmācijas speciālistiem darba tirgū turpinās pieaugt, pie tam ne tikai Latvijā, bet arī citur pasaulē. Farmācijas nozare uzskatāma par ļoti perspektīvu un arī nākotnē piedāvās labas darba iespējas”.

„Profesiju dienas skolēniem” ir īpaši uz karjeru ķīmijas un farmācijas nozarē orientēts projekts, kuru jau otro gadu organizē AS „Grindeks”. Līdz tam uzņēmums ņēma aktīvu dalību „Ēnu dienās”, bet, ņemot vērā lielo skolēnu atsaucību un farmācijas ražošanas uzņēmuma darbības specifiku, tika izvērtēts, ka piedāvāt dažādu profesionāļu „ēnošanu” vienā konkrētā dienā ir apgrūtinoši. Tāpēc šobrīd konkrētā „ēnu” diena tiek izvēlēta, savstarpēji pielāgojot uzņēmuma un katra skolēna iespējas laikā no 1. marta līdz 6. maijam. Kopumā šogad „Profesiju dienās” piedalīsies 31 skolēns no 15 Latvijas pilsētām un pagastu centriem.

Komentāri 5

Es

tieši tā ,lai iestātos savā izvēlētajā fakultātē, papildus mācījos pie ķīmijas skolotājās no lauku skolas.

pirms 10 gadiem, 2011.04.29 16:20

tieši tā ,lai iestātos savā izvēlētajā fakultātē, papildus mācījos pie ķīmijas skolotājās no lauku skolas.

pirms 10 gadiem, 2011.04.29 16:20

f

Diezin kāpēc daudziem jāmeklē palīdzība pie tiem sliktajiem skolotājiem,nevis pie savas labiņās?

pirms 10 gadiem, 2011.04.29 16:01

l

Pie labākās ķīmijas skolotājas rajonā- Ločmeles

pirms 10 gadiem, 2011.04.28 20:52

Malacis! Pie kuras skolotājas Arta mācās ķīmiju ģimnāzijā? uzslava skolotājai, ka prot ieinteresēt!

pirms 10 gadiem, 2011.04.28 12:21

Skolu ziņas