Iededzies par Latviju

25.jūlijā Alūksnē viesojās Latvijas institūta pārstāvji, kas informēja Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāju Viktoru Litaunieku un Alūksnes skolu direktorus un pārstāvjus par konkursu, kas tiek rīkots saistībā ar Latvijas deviņdesmit gadi.

Latvijas institūta direktors Ojārs Kalniņš informē, ka pagājušā gadā valdība izveidoja darba grupu, kurai tika uzdots  sākt organizēt Latvijas deviņdesmit gadu jubilejas svinības. O.Kalniņš stāsta, ka katros Latvijas valsts svētkos tiek godināti Latvijas valsts dibinātāji un nozīmīgi cilvēki, kas Latvijas labā kaut ko nozīmīgu ir izdarījuši. Viņš saka, ka Latvijas institūta pārstāvji domā arī par Latvijas nākotni un viņiem Latvijas nākotne saistās ar bērniem un jauniešiem, tādēļ kopā ar Valsts prezidenta kanceleju un Valsts jaunatnes iniciatīvas centru tika nolemts rīkot konkursu, kurā var pieteikt bērnus un jauniešus no visas Latvijas.

Pieteikšanās konkursam

O.Kalniņš stāsta, ka konkursam „Meklējam nākamos 90” var pieteikt 1. – 12.klašu audzēkņus – bērnus un jauniešus ar interesantām idejām, talantiem un panākumiem. Konkursa mērķis ir atrast jauniešus, kas sevi ir pierādījuši kā domājoši, radoši un sabiedriski aktīvi cilvēki un tos, kas domā par Latvijas nākotni.

Latvijas institūta projektu vadītāja Ieva Leimane stāsta, ka katra Latvijas vispārējās, speciālās, profesionālās un interešu izglītības iestāde, pašvaldība un nevalstiskā organizācija ir aicināta pieteikt bērnus un jauniešus šajā konkursā.

Konkursa pieteikumā tiek gaidīts pieteicēja sagatavots bērna vai jaunieša dzīves stāsts, kas ļauj spriest par viņa rakstura īpašībām, interesēm, mērķtiecību un panākumiem, kā arī paša bērna vai jaunieša uzrakstīts apmēram 500 zīmju garš redzējums par Latviju pēc desmit gadiem, atklājot savus uzskatus par vērtībām un principiem, uz kuriem jābalstās Latvijai. I. Leimane saka, ka ir nepieciešama konkursā pieteiktā dalībnieka kontaktinformācija, kā arī fotogrāfija, jo par šiem bērniem un jauniešiem tiks stāstīts visai Latvijai.

I.Leimane informē, ka pieteikumi konkursam tiek gaidīti no 15.maija līdz 15.septembrim(pasta zīmogs) Latvijas institūtā, Kaļķu ielā 7- 4.st., Rīgā, LV-1050 vai elektroniski: [email protected]

Konkursa noslēgums

O.Kalniņš stāsta, ka pieteikumus konkursam izskatīts kompetenta žūrija -  Latvijā atzītas personības, kas izvēlēsies 90 bērnus un jauniešus, kuri Latvijas Republikas 90.gadadienas priekšvakarā, 17.novembrī atradīsies uz Nacionālā teātra skatuves, tāpat kā to var redzēt Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā no 1918. Gada 18.novembra notikumiem. Valsts prezidentam klātesot, šie 90 bērni un jaunieši no jauna proklamēs Latvijas valsti – tādu, kādu šie jaunieši vēlas to redzēt pēc desmit gadiem. Klātienē „Nākamos 90” varēs vērot viņu vecāki, bet 18.novembra rītā, LTV ēterā viņus redzēs visa Latvija. I. Leimane piebilst, ka arī tie bērni un jaunieši, kas nebūs iekļuvuši deviņdesmitniekā, netiks aizmirsti.
 
O. Kalniņš stāsta, ka Latvijas valsts svētkiem par godu „Borowa MC” vadītājs Aigars Ruņčis ir radījis jaunu dziesmu, kurai tiks filmēts arī videoklips, taču pagaidām tā tiek turēta noslēpumā.

Skolu ziņas