Iepazīst tūrisma daudzveidību

Pēc viena gada pārtraukuma šovasar Alūksnes bērniem un jauniešiem atkal bija iespēja piedalīties nometnē “Mēs, malēnieši, Malēnijā”. Tajā galvenais akcents tiek likts uz iepazīstināšanu ar tūrismu, kas ļauj ne tikai uzlabot veselību, bet arī pilnveidot zināšanas.

“Mūsdienās daudzām ģimenēm trūkst iespējas ceļot. Bērniem un jauniešiem trūkst svaigā gaisa, fizisko kustību, pilsētnieciskais dzīvesveids nespēj dot pienācīgu atpūtu nervu sistēmai,” skaidro nometnes vadītāja Kristīne Vimba. “Liela daļa no šīm kaitēm ir ārstējamas pavisam vienkārši – jādodas ārpus pilsētas un jākustas.”

Ģimeņu biedrības “Pie pavarda” organizētā nometne šogad notika četras dienas. Iepriekšējās reizēs tika iepazīts Alūksnes un Apes novads, bet šogad ceļš veda uz kaimiņu novadu, apskatot galvenokārt Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskos objektus.
Četru dienu laikā nobraukti gandrīz 200 kilometri. Apskatīta Lizuma muiža, Vecgulbenes muiža un bānīša depo, iepazīts siera gatavošanas process, uzrakstīts vēstījums Latvijas viduslaiku piļu maketu parkam, veikta nakts trase, spēlētas dažādas spēles, dziedātas dziesmas un stāstīti spoku stāsti pie vakara ugunskura.

“Daudzās dalībnieku izvērtējuma anketās parādījās, ka vislabāk patika izturībastūre pa Tirzas upi, ko organizēja Gulbenes novada tūrisma mītnes “Ozoldruvas” saimnieks un tūrisma entuziasts Dailis Kadils,” atklāj K.Vimba. Šajā tūrē nācies veikt trīs kilometrus pa upi, pārvarot dažādus šķēršļus un palīdzot cits citam. “Slapjš, bet ļoti interesants piedzīvojums,” iespaidos dalās nometnes vadītāja.

Aktīvais tūrisms iepazīts arī šķēršļu joslas saliedēšanas takā komandām. Tajā bija nepieciešama ne tikai komandas sadarbība, bet arī zināšanas par orientēšanos un tūrisma tehniku. Šajā ziņā liels palīgs izrādījies Ardis Tukišs, kurš jau vairākus gadus aizraujas ar orientēšanās sportu. Nometne nav pagājusi bez pašiem savu vērtību apzināšanas, viesojoties Alsviķu pagasta Spidzenieku pilskalnā un bijušajā PSRS stratēģisko kodolraķešu bāzē Zeltiņos.

Dienas pagājušas tik ātri, ka nometnes noslēgumā daudzi izteikuši nožēlu par vajadzību doties mājās. “Pēdējā nometnes dienā gan anketās, gan vārdos nometnes dalībnieki pauda vēlmi tikties nākamajā gadā,” atklāj K.Vimba. Viņa pateicas Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldei par finansiālo atbalstu, kā arī Alūksnes novada pašvaldībai, kas atrada savā budžetā papildu līdzekļus, lai nometne vispār varētu notikt un skolēniem tajā būtu iespēja piedalīties.

Skolu ziņas