Internātskolā rekonstruēs siltumapgādi

Gaujienas speciālajā internātpamatskolā saņemta ziņa, ka ar Saeimas Zaļo un zemnieku savienības frakcijas atbalstu piešķirtas investīcijas energoefektivitātes nodrošināšanai.

“Tā mums ir ļoti priecīga vēsts. Esmu pateicīga rajona padomei par atbalstu projekta izstrādē. Tagad projekta īstenošanai saņemsim 198 848 latus, tāpēc nākamajā gadā varēsim veikt katlumājas rekonstrukciju un mainīt ārējo siltumtrasi. Nākamajā gadā varēsim iesniegt projektu darbu turpināšanai, jo gribam arī mainīt visus radiatorus jeb apsildes elementus skolā. Tie ir kalpojuši kopš ēkas celtniecības, tāpēc ir nolietoti,” stāsta skolas direktore Vita Andersone.

Viņa cer, ka finansiāls atbalsts šim projektam tiks saņemts arī nākamajā kārtā. Tad skolas telpās būs tāds siltums, kāds tas ir vajadzīgs speciālajā izglītības iestādē. Turklāt ar katlu mājas rekonstrukciju varēs ietaupīt kurināmā resursus – malku. “Jaunie katli būs ekonomiski, tāpēc varēs samazināt to skaitu. Tagad kurinām divus katlus telpu apsildīšanai un vēl divus, lai būtu karstais ūdens. Turklāt pāriesim uz apkuri ar granulām,” skaidro direktore. Viņa atzīst, ka šajā apkures sezonā malka ir sagādāta pietiekami daudz, tāpēc salt nevajadzēs.

Šajā projektā tiek turpināta skolas renovācija, kas tika sākta 2005.gadā. Tad tika mainīti visi logi internāta un skolas ēkā, kā arī atjaunota virtuve. “Iepirkumu siltumtrases un katlu mājas renovācijai veiksim februārī, lai varētu iziet šo procedūru un izraudzīties izdevīgāko piedāvājumu darbu izpildei,” norāda V.Andersone.

Skolu ziņas