Ir sava keramikas krāsns 1

Strautiņu pamatskolas mazpulcēni ir aktīvi novada un valsts pasākumu dalībnieki. Dodoties uz pasākumiem vai uzņemot viesus pie sevis, bieži rodas vajadzība pēc nelieliem, savu skolu un organizāciju prezentējošiem materiāliem.

Šī iemesla dēļ radusies ideja par keramikas mufeļa krāsns iegādi, ko varētu izmantot ne tikai mazpulka dalībnieki, bet arī pārējie pamatskolas audzēkņi un citi interesenti. Krāsns iegāde sniegtu iespēju radīt tikai sev raksturīgus suvenīrus, ko turpmāk pasniegt dāvanā viesiem un sadarbības partneriem. Vienlaikus tā ļautu apgūt jaunas prasmes radošām idejām bagātajiem mazpulcēniem, popularizējot keramiku kā latviešu tautas lietišķās mākslas nozari.

Apbruņojies ar šādu motivāciju, Strautiņu mazpulks iesniedza pieteikumu Alūksnes un Apes novada fonda sadarbībā ar Nīderlandes organizāciju “KNHM” rīkotajā projektu konkursā “Sabiedrība ar dvēseli”. Tas vainagojies ar krāsns iegādei nepieciešamo līdzekļu piesaisti 631,50 latu apmērā, no kuriem 388 lati ir pašfinansējums. Jau gandrīz mēnesi keramikas krāsns atrodas mazpulcēnu rīcībā.

Jaunās prasmes viņiem palīdz apgūt mazpulka vadītāja Sandra Buliņa, kas tās iemācījusies pašmāju keramiķa Uģa Puzuļa vadībā. “Tas varbūt bija viens no iemesliem, kāpēc nolēmām pievērsties keramikas darbu veidošanai. Redzot, ka procesu pa spēkam ir apgūt visu paaudžu cilvēkiem un novērtējot keramikas sniegto iespēju daudzveidību, nospriedu, ka būtu labi, ja mēs to varētu darīt uz vietas skolā,” viņa skaidro.

Izmēģināt jauno keramikas krāsni bērni un jaunieši aicināti vēl vasaras brīvlaikā. Rezultātā mazpulcēniem atvēlētā telpa pamazām pildās ar keramikas darbiem. S.Buliņa norāda, ka izmantot jauno keramikas krāsni aicināts ikviens, arī pagasta iedzīvotāji.
To plānots izmantot arī mājturības stundās, ko vada keramiķis Arvīds Pīgožņa. Zīmīgi, ka šogad paplašināts Jaunannas mūzikas un mākslas skolas Strautiņu filiāles piedāvājums. Līdztekus mūzikas nodarbībām turpmāk tajā varēs apgūt uz vietas arī zīmēšanu un veidošanu. “Pieļauju, ka šajās nodarbībās lieti noderēs arī keramikas krāsns,” norāda mazpulka vadītāja.

Komentāri 1

Mamma

Prieks par tam mazajām lauku skoliņām, kur pedagogiem bērnu izglītošana ir sirds lieta! Panākumus un veiksmi strautiniešiem, ziemeriešiem un arī pārējām skolām, kur ar bērniem tiek strādāts arī ārpus stundu laika !

pirms 9 gadiem, 2011.09.11 10:19

Skolu ziņas