Izglītojas par drošību internetā

Februāris ir droša interneta mēnesis. Saistībā ar šo notikumu Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs rīkoja spēļu dienu „Vai internets ir spēle?”, kurā piedalīties bija aicināti 1. – 12.klašu skolēni.

Līdztekus prāta spēlēm īpaša vieta bija atvēlēta spēlēm, kas saistītas ar interneta lietošanu. Sadarbībā ar Eiropas Komisijas „Europe Direct” Informācijas centra Gulbenē Alūksnes filiāli bērni un jaunieši varēja pārbaudīt zināšanas „ES prāta darbnīcā”. Prasmi izmantot lietderīgi internetu mudināja spēle „Gudrais sērfotājs”, kas tapa sadarbībā ar Alūksnes pilsētas bibliotēku. Tajā katram dalībniekam bija jāatrod internetā atbildes uz organizatoru sagatavotajiem jautājumiem.

Savukārt „Spēlē par drošību internetā” svarīgākie interneta drošības jautājumi. Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas bibliotekāre Ieva Račika uzsvēra, ka šajā spēlē nav ne uzvarētāju, ne zaudētāju – te var būt tikai ieguvēji. Tam piekrita arī uzrunātie jaunieši. Viņi atzina, ka, pateicoties šai spēlei, uzzināts daudz jauna par draudiem interneta vidē un kā pret tiem cīnīties. „Paklausoties, ko stāsta Ieva, jāatzīst, ka pat priekš manis bija daudzas lietas, ko es nezināju un iemācījos no jauna,” saka Bejas pamatskolas 6.klases audzinātāja Jolanta Baldiņa, kas uz spēļu dienu devās kopā ar saviem skolēniem.
„Jau tagad ir zināmi visādi gadījumi, kad drošība tiek pārkāpta un bērni no tā cieš,” uzskata skolotāja. Šī iemesla dēļ viņa pauž vēlmi uzaicināt bibliotekāri uz skolu, lai par šiem jautājumiem izglītotu arī pārējos skolēnus.

Spēļu diena nav vienīgais interneta drošībai veltītais pasākums. Ar visu pasākumu ciklu var iepazīties www.izlasi.blogspot.com.

Vairāk foto šeit .

Skolu ziņas