Izskan Pop-iela un modes šovs 9

Ikgadējais avangardu modes šovs „Pop – Klip” un „Pop-Iela”, ko rīkoja Alūksnes bērnu un jauniešu centrs, šogad izcēlās ar daudzveidīgiem un spilgtiem priekšnesumiem. Konkursā piedalījās dalībnieki no visām Alūksnes pilsētas skolām.

Šāds atraktīvs šovs Alūksnē ir jau kļuvis par tradīciju un tiek rīkots jau neatminami sen. Varbūt sākumā šķiet, ka gadiem ejot konkurss zaudējis savu aktualitāti, bet tā nebūt nav un arī šogad bērni un jaunieši rādīja pārsteidzošus, interesentus, pārdomātus priekšnesumus. Visi priekšnesumi bija izcili un interesanti, ka katrs bija īpaši padomājis par savu tērpu. Uz skatuves tika dziedātas visdažādākās dziesmas. Konkursā tika atdarinātas popgrupas “Dzeguzīte”, “Knīpas un Knauķi”, dziedātājas Aisha, September, Britnija Spīrsa, Liene Šomase, Vera Serdjučka, arī Elektra, “Jūras pirāti” un citi.

Skolas formas - kastes

Mazākajiem bērniem lielākie līdzjutēji bija vecāki, kas ne vien bērnus atbalstīja, bet bija lielākie palīgi tērpu gatavošanā. Avangardu modes šovā tērpi bija gatavoti no plastmasas iepirkuma maisiņiem, avīzēm, salnu plēvēm. Viennozīmīgi interesantākie tērpi bija Alūksnes vidusskolas 12.klasei, tos par labākajiem atzina arī žūrija. Jaunieši kopā ar audzinātāju Ilonu Apsīti demonstrēja jaunās skolas formas – kastes.

“Ideja, ka tērpi būs no kastēm bija skaidra jau divas nedēļas pirms šova, bet lielākie gatavošanās darbi bija tieši dienu pirms paša pasākuma. Grūtākais bija atrast savam izmēram piemērotāko kasti. Gājām uz veikaliem un prasījām. Pārdevējas sākumā smīkņāja, bet izpalīdzēja,” stāsta Līva Samsone. Meitene arī atzīst, ka lielākais stimuls bija tas, ka iepriekšējā konkursā, kas notika pirms diviem gadiem, arī ieguvuši galveno balvu. Audzinātāja Ilona Apsīte atzīst, ka jaunieši ir idejām bagāti, vienmēr atraktīvi un arī tagad ir ieceres Ziemassvētku pasākumam. Grūtākais vien esot ietaisīs priekšnesumos vis klases kolektīvu.

Skolām liela ietekme

Alūksnes bērnu un jauniešu centra metodiķe Evita Bogdanova norāda, ka priekšnesumu meistarība ar katru gadu aug, lai gan samazinās dalībnieku skaits. “Jaunieši ir neaktīvi un ir grūti iesaistīt vai kā motivēt piedalīties. Šobrīd esam dilemmā par to vai jaunatnei šādi pasākumi ir aktuāli. Daudz kas ir atkarīgs no skolas vadības – vai spēj jauniešus uzrunāt piedalīties un palīdz noorganizēt priekšnesumu,” saka E.Bogdanova un piebilst, ka priekšnesumi bija pārdomāti un pie tiem bija strādātas, prieks par visiem dalībniekiem,” saka E.Bogdanova.

Rezultāti:
Avangarda modes šovs:
1.4.kl.grupa
1. vieta "Indiāņu meitene"- Linda Minnibajeva
2. vieta AVS sagatavošanas gr. "Ceļotājas"
3. "Klasiskais melns un balts" ABJC "Mazā modes studija"
Pateicība - Alūksnes sākumskolas 3.klase sk. Nellija Slišāne "Mazās draiskulības"
10.-12.kl.gr.
1. vieta-AVS 12.c.klase un skolotāja Ilona Apsīte "Skolas formas"
2. vieta – AVS 10.b.klase "Havajieši"


POP-IELA
1.-4.kl. grupa
Grad Priz - AVS sagatavošanas grupa "Mazās, mīļās mārītes"
1.vieta - Diānai Bokalderei AVS 2.kl
2.vieta - Ņikita Laicāns AVS 1.klase
Pateicība - AVS 2.kl Lienei Paramonovai, Diānai Bokalderei, Ievai-Ancei Bukšai
5.-9.kl.grupa
1.vieta AVS 9.kl. "Pirāti"
2. vieta AVS 8.kl Britnija Spīrsa "My bubby size"
3.vieta AVS 5.kl meitenēm Liene Šomase "Klauns"
Pateicība - AVS 5.kl. Elektra "Uzdāvini man debesis"
ABJC "vide un mēs" vides izglītības klubs "Omītes"
10.-12.kl.gr
AVĢ 10.c.klases puišiem "Verka"
AVS 10.b. "Mēs klubā"

Komentāri 9

kristiāns

Diezgan dīvaini, ka pierakstīts "10-12.kl. grupā uzvarēja "10.c klases zēni"" lai gan tur no citām klasēm arī bija zēni. :

pirms 12 gadiem, 2008.11.13 15:29

skolai

paldies! Alūksnes vidusskola vispār patīkami izceļas ar aktivitāti dažādās jomās. Tātad radošs, darbīgs kolektīvs tur strādā. lai Jums viss izdodas!

pirms 12 gadiem, 2008.11.11 15:29

Oriģinālā ideja + pedagogu ieguldījums + vecāku atbalsts + perfekts izpildījums (par kuru nevajadzētu aizmirst) = Labs rezultāts

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 14:06

Liels PALDIES AVS sagatavošanas grupas skolotājām Pārslai Meistarei, Dacei Alksnei un mūzikas skolotājai Valentīnai Gulbei par priekšnesuma sagatavošanu, par to, ka strādājat ar bērniem ārpus mācību programmas, par to, ka veidojat nākotni!

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 10:45

Pedagogu ieguldījums + vecāku atbalsts + ideja= labs rezultāts

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 10:27

inese

Tātad , viss pedagogu rokās, ja pedagogiem negribas papildus iesaistīties, tad bērnu iniciatīva tiešām ir neliela. Un tad jau var redzēt, kur ir tie, kas atvēl savu brīvo laiku bērnu un jauniešu jaunradei, nevis izdara savu darbu no līdz un iet mājās!

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 10:20

Par to, ka jaunieši ir neaktīvi un ir grūti tos iesaistīt - domāju, vienkārši jauniešiem nav atbalsta. Nepietiek tikai ar labu ideju, lai to īstenotu ir vajadzīgs materiāls pamatojums, ir vajadzīga kompetentu cilvēku palīdzība utt. Labs priekšnesums nevar izveidoties tikai no gaisa un labas idejas - pie tā ir daudz jāstrādā, visu jāpārdomā, jāpieskaņo tērpi, tas nozīme, ka jāiegulda arī līdzekļi. Un tikai tad būs labs rezultāts. Par to, vai šādi pasākumi ir vajadzīgi vai nav, domāju, ka noteikti ir vajadzīgi.

pirms 12 gadiem, 2008.11.10 09:02

Prieks, ka tik kuplā skaitā pārstāvēja Alūksnes vidusskolas skolēni un sagatavošanas grupa vispār malači un vēl pie tam piedalījās, gan ''Popielā'', gan ''Avangarda modes skatē!''

pirms 12 gadiem, 2008.11.08 21:05

Skolu ziņas