Jaunsargiem formas tomēr būs

Alūksnes un Gaujienas jaunsargi bija starp skiču izstrādātājiem jaunajiem formas tērpiem, tāpēc ar nepacietību gaida, kad tās varēs valkāt. Diemžēl informācija liecina, ka nāksies pagaidīt, jo izsludinātajā konkursā neviens uzņēmumum nav pieteicies šūt formas.

“Mūsu rajona jaunsargi nav apmierināti arī ar modeli, kuru apstiprināja šūšanai. Tajā jauniešu piedāvātās skices un viedoklis nav ņemti vērā. Ir paredzēts, ka formas tērpu veidos bikses vai svārki un bluzons. Tāda forma varētu būt gadījumiem, kad jaunsargu delgācija brauc uz ārzemēm.

Ikdienā ir vajadzīgas formas, ar kurām var iet pārgājienos un nodarbībās,” stāsta Alūksnes jaunsargu vienības instruktore Dzintra Andrejeva.
Jaunsardzes centrā ir apgādes daļa, kas jaunsargiem piegādā formas. Pašlaik tās ir līdzīgas zemessargu formas tērpiem, taču formu izmēri neatbilst valkātāju augumiem – ir pārāk lielas un mazas. “Teorētiskajās mācībās nav vajadzīgas formas, bet praktiskajās nodarbībās un sacensībās tās ir piemērotas.

Turpretim jaunajās formās nevarēs līst uz vēdera,” salīdzina Dz.Andrejeva. Jaunsardzes centra sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Zieda informē, ka konkursā par jaunsargu formu piegādi četriem gadiem netika saņemts neviens piedāvājums, bet tiks turpināta sarunu procedūra ar iespējamiem pretendentiem. Ja arī tā būs neveiksmīga, tad lems, kā rīkoties. “Varbūt izsludinās atkārotu konkursu. Iespējams, ka tiks mainīts formas modelis, padarot to vienkāršāku. Katrā ziņā šis process neapstāsies, jo jaunsargiem formas ir vajadzīgas,” norāda I.Zieda.

Skolu ziņas