Katram pirmklasniekam – If atstarotājs un drošības padomi

Apdrošināšanas sabiedrība If Latvia, turpinot iepriekšējā gada akciju, arī šogad dāvina visiem pirmklasniekiem atstarotājus. Atstarotājs ir mazs, bet svarīgs drošības elements mazajiem, īpaši domājot par diennakts tumšajām stundām.


If Latvia Komunikāciju vadītāja Līga Lētiņa informē, ka šogad If dāvinātos atstarotājus saņems 22 000 pirmklasnieku Latvijā un 14 000 Igaunijā.
 
Ceļu satiksmes drošības direkcijas apkopotā statistika liecina, ka pēdējo triju gadu laikā satiksmes negadījumos bojā gājušo un cietušo skolnieku skaits nedaudz samazinās. Tomēr 2007.gada laikā vecumā no 6 līdz 9 gadiem gājis bojā 1 gājējs, vecumā līdz 14 gadiem bojā gājuši 6 bērni, bet negadījumos cietuši 548.

Dāvinot atstarotājus If Latvia pirmklasnieku vecākiem atgādina, ka atstarotājs viens pats vēl nenodrošina to, ka bērns būs redzams uz ceļa. Bērnam jāzina, ka, pārvietojoties pa ceļu, vienmēr jāizvēlas ceļa kreisā puse. Atstarotāji jāpiestiprina pie apģērba un somas brauktuves pusē. Savukārt bojātu vai nolietotu atstarotāju savlaicīgi jānomaina pret jaunu. Jāatceras - jo vairāk atstarotāju pie somas, apaviem, apģērba, jo labāk! Tas palīdzēs  autovadītājam vieglāk pamanīt mazo skolnieciņu uz ceļa.

If Latvia vecākiem iesaka arī parūpēties par bērna papildus drošību, skolas somā jeb „pirmklasnieka drošības komplektā” ieliekot dažas praktiskas lietas, piemēram, telekarti, ja bērnam nav mobilā tālruņa, lukturīti, lietusmēteli vai plāksterīšus, ja bērnam gadās kāda neliela trauma vai nobrāzumi.

„Tomēr svarīgākais, lai vecāki ar saviem mazajiem, pirms došanās uz skolu, izrunā un pastāsta gan par drošību uz ceļa, gan mazā drošību citās situācijās – nenovirzīties no mājupceļa „maršruta”, būt piesardzīgiem sarunās ar neparedzamiem svešiniekiem un līdzīgi. Noderīgi var būt kopīgi izlasīt kādu no pieejamām grāmatiņām par drošību uz ceļa, vai kopīgi izspēlēt datorspēli par šo tēmu. Bērni paši par drošību, visticamāk, neiedomāsies - viņiem jau būs daudz pārdzīvojumu un jaunu iespaidu skolā, kas prasīs daudz, daudz uzmanības. Un jāatceras, ka arī 2.klases un 3.klases skolnieciņi vēl ir maziņi,” norāda If Latvia valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs.

Skolu ziņas