Katru dienu izdzīvo kādu stāstu

Lai veicinātu bērnu interesi par grāmatu lasīšanu un latviešu autoru darbu iepazīšanu, Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs šovasar piedāvāja nometni „Rotaļlietu stāsti kopā ar Niķi, Stiķi un Riķi”. Piecu dienu ilgajā nometnē pulcējās 30 dalībnieki 6 līdz 8 gadu vecumā.

Nometnes vadītāja Kristīne Vimba atgādina, ka līdzīga nometne „Rotaļlietu stāsti” rīkota jau pērn. Tā kā šogad bērnu grāmatu autors Ēriks Kūlis atzīmē apaļu jubileju, par nometnes vadmotīvu izvēlēti viņa grāmatu varoņi – rūķīši Niķis, Stiķis un Riķis.

Pirmā diena bija veltīta nometnes karoga un emblēmu izgatavošanai, kā arī himnas sacerēšanai. Nākamajā dienā bērni pašu spēkiem gatavoja maciņus, bet vēlāk devās iepazīt vietējo banku darbību. „Tur mums parādīja un izstāstīja daudz tādu lietu, ko pat mēs, nometnes vadītāji, nezinājām,” atklāj K.Vimba. Nometnes trešajā dienā ceļš vedis uz Rūjienu. Tur apskatīta „Rūjienas saldējuma” fabrika, izstāžu zāle un Ķoņu dzirnavas. Ceturtdiena kļuva par nometnes sporta un labo darbu dienu. Par sportiskajām aktivitātēm gādāja jauniešu apmaiņas projekta „Bring it on and Mix it up!” („Uzdrošinies un piedalies!”) dalībnieki. „Tā kā nometnē piedalās bērni, kuri tikko sākuši iet skolā vai arī tūlīt to darīs, tad mūsu doma bija, ka viņi izdara kaut ko labu savai bijušajai vai topošajai izglītības iestādei,” skaidro K.Vimba. Pēdējā dienā iepazīta Alūksnes pilsētas bibliotēka.

Katras dienas izskaņā bērni aicināti novērtēt tās dienas aktivitātes, pieliekot pie katras no tām smaidošu vai skumīgu sejiņu. „Biju pārsteigta, ka bērniem visvairāk patika tās lietas, kas bija visvērtīgākās,” saka K.Vimba. Viņa pauž pateicību Alūksnes novada Izglītības pārvaldei, kā arī Alūksnes novada pašvaldībai, ar kuru finansiālu atbalstu nometne varēja notikt.

Skolu ziņas