Mācību gadu uzsāks 3250 skolēni

Jauno mācību gadu Alūksnes rajonā uzsāks apmēram 3250 skolēni, tas ir par 200 skolēniem mazāk, nekā iepriekšējā gadā. Tikai divās no 15 pamatskolām audzēkņu skaits pārsniegs viena simta robežu.

Šie ir dati, ko rajona izglītības iestādes iesniegušas šāgada februāra sākumā. Tie veidojušies, ņemot vērā tābrīža skolēnu skaitu un iepriekšējo gadu tendences, tāpēc Alūksnes rajona Izglītības pārvaldes vecākā ekonomiste Marga Lipe uzsver – var būt izmaiņas.

M.Lipe atgādina, ka rajonā ir 24 izglītības iestādes – 15 pamatskolas, sešas vidusskolas, divas internātpamatskolas un viena sākumskola. Viņa norāda, ka precīzi dati par skolēnu skaitu jaunajā mācību gadā tikšot saņemti 2.septembrī, lai gan vienīgās korekcijas, ko tie varētu ieviest šābrīža prognozēs, attiecas uz internātpamatskolām un pilsētas skolām. „Iepriekšējo gadu pieredze rāda, ka prognozējamo audzēkņu skaits mainās tikai tajās izglītības iestādēs, kurās mācības uzsāk skolēni no citiem rajoniem,” saka M.Lipe.

Šogad kopējais skolēnu skaits ir mazāks, nekā iepriekšējā gadā, mācības pirmajā klasē uzsāks aptuveni tikpat daudz bērnu, cik pērn, proti, 229 skolēni. Līdzīgs audzēkņu skaits, salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu, saglabājies attiecībā uz 9. un 12.klasēs – 408  un 261 skolēns.

Šogad palielinājies apvienoto klašu komplektu daudzums – tādu būs 38, kas nozīmē, ka 76 klasēs skolēnu skaits bijis mazāks par noteikto astoņu audzēkņu limitu. Vienīgās pamatskolas, kurās nebūs apvienoto klašu, ir Bejas, Strautiņu un Ziemeru pamatskolas . Sešos gadījumos, apvienojot divas klases, audzēkņu skaits  nesasniegs astoņu skolēnu limitu.

Vismazākais audzēkņu skaits  būs Annas pamatskolā - 29 skolēni. Nedaudz vairāk skolēnu mācības uzsāks Mārkalnes, Veclaicenes un Zeltiņu pamatskolās – tur šogad mācīties plānot attiecīgi 35, 34 un 37 skolēni.

Fakti:

  • Alūksnes rajonā mācības uzsāks apmēram 3250 skolēni;
  • 229 no tiem būs pirmklasnieki;
  • Lai nodrošinātu klases ar nepieciešamo 8 skolēnu skaitu, tiks veidotas 38 apvienotās klases;
  • 13 pamatskolās no 15 skolēnu skaits būs mazāks par 100;
  • Vismazākais skolēnu skaits būs Annas pamatskolā, kur mācības uzsāks tikai 29 skolēni;

Skolu ziņas