“Mazputniņš” saņem Labdarības fonda atbalstu

Malienas pagasta speciālās pirmsskolas izglītības iestādi “Mazputniņš” apmeklē audzēkņi gan ar kustību, gan  ar runas traucējumiem. Viņu attīstībai lieti noder viss, kas iegādāts par projektam piešķirtajiem līdzekļiem.

Tagad “Mazputniņā” ir pilna zāle ar sporta inventāru košās krāsās: slidkalniņš, lēkājamais matracis, līdzsvara labirints, šķēršļi līšanai vai pāri lēkšanai, vingrošanas vālītes, apļi lokanu vidukļu veidošanai... Turklāt iegādāti divi trenažieri, lai biedrības “Mēs – Malienai” pieaugušajiem dalībniekiem dotu iespēju vingrināt muskuļus. Ne pagasta padomei, ne arī biedrībai protams nebija naudas tik labas kvalitātes sporta preču iegādei, tāpēc tika izstrādāts projekts Rietumu bankas Labdarības fonda un “Latvijas Avīzes” izsludinātajam konkursam “Sprīdis labākai dzīvei”.Projekts ir biedrības, taču sporta inventārs ir nodots pirmsskolas iestādes rīcībā.

Bērnu fiziskajai attīstībai
„No Labdarības fonda saņēmām 1361,48 latus. Līdzfinansētāja ir mūsu iestāde un pagasta padome, kas nodrošināja transportu iekārtu atvešanai,” stāsta “Mazputniņa” un projekta vadītāja Ieviņa Āboltiņa.
Iekārtas tika pasūtītas zviedru firmai, kuras bāze ir Rīgā. Ar to palīdzību iespējams veidot un attīstīt līdzsvara izjūtu, kā arī veikt ķermeņa un kāju masāžu, ja ir plakanā pēda. „Bērniem ar fiziskās attīstības traucējumiem ir speciālas nodarbības, kurās šo inventāru var izmantot. Tagad sporta inventāra materiālā bāze ir būtiski papildināta. Līdz šim to veidoja galvenokārt pašu gatavots inventārs,” uzsver I.Āboltiņa. Turklāt daudzveidīgākas un interesantākās ir arī brīvā laika nodarbības, kurās var likt gan lielas, krāsainas mozaīkas, gan slidināties no kalniņa vai lēkāt uz matrača. I.Aboltiņa secina, ka tieši ar projektiem var piesaistīt finansējumu. Taču to izstrādei vajag daudz laika. “Nezinu, kāds būs valsts iedalītais budžets nākamajam gadam. Tas mums nekad nav bijis bagātīgs, vienmēr ir bijis jātaupa, bet tagad jārēķinās vēl ar taupības režīmu,” spriež “Mazputniņa” vadītāja.

Veicina valodas prasmi

Malienas pamatskolas bijusī audzēkne Bleiere, kas tagad dzīvo Francijā, dāvinājusi pirmsskolas izglītības iestādei 500 eiro. “Viņa interesējas, kā dzīvo dzimtajā pusē, tāpēc sarakstāmies. Vasarā bija atbraukusi un izteica vēlmi palīdzēt. Par viņas dāvināto naudu iegādājāmies vērtīgus materiālus valodas attīstības nodarbībām, kā arī pirkstu vingrināšanai,” rāda I.Āboltiņa. Viņa atzīst, ka visi šie materiāli ir ļoti dārgi, taču interesanti un dod daudzveidīgas iespējas gan rotaļām, gan arī skaitļu, krāsu un skaņu apguvei. Piemēram, nelielu grāmatiņu par cūku papildina uz pirksta uzliekama lellīte, ar kuru var attēlot cūkas darbošanos. “Papildināts bērnu enciklopēdiju klāsts, tagad mums ir visas enciklopēdijas. Tā kā mums ir angļu valodas pulciņš, varējām iegādāties arī angļu valodas ābeces. Vecākās grupas bērni mācās skaitīt un pazīt krāsas gan latviski, gan angliski. Tas palīdz nostiprināt zināšanas,” norāda I.Āboltiņa.

Skolu ziņas