Panākumus gūst pianisti un vijolnieki 3

Ar iekļūšanu labāko vidū beigusies dalība 5.Jēkaba Graudiņa jauno pianistu konkursā Līvānos. Alūksnes mūzikas skolu tajā pārstāvēja 3.klases audzēknes Kristīne Krastiņa (pedagogs Rita Bogdanova) un Monta Melzoba (pedagogs Inita Čerbikova), kā arī 4.klases audzēkne Jana Sniedzāne (pedagogs Ilze Kangsepa). Gandrīz 50 dalībnieku kuplajā konkurencē J.Sniedzāne ieguva 3.vietu, bet K.Krastiņa saņēma Atzinības rakstu.

Ar panākumiem Alūksnes mūzikas skola pārstāvēta arī Vidzemes mūzikas skolu vijolnieku un čellistu konkursā Cēsīs. Tajā piedalījās vijolnieces Līna Patrīcija Petrikalne (5.klase) un Zane Pakalne (9.klase), kas konkursam gatavojās pedagoģes Ineses Petrikalnes vadībā, kā arī Anastasija Ņedaivodina (2.klase), kas vijoles spēli apgūst pie Daces Grises. Konkursā piedalījās vēl viena šīs skolotājas audzēkne – Annika Epnere (6.klase), kas mācās Jaunannas Mūzikas un mākslas skolas Alsviķu mācību punktā. Kopā ar vijolniecēm visu konkursa laiku bija koncertmeistare I.Kangsepa.

I.Petrikalne norāda, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šoreiz konkursā pārstāvēts ļoti plašs mūzikas skolu loks, veidojot gandrīz 60 dalībnieku kuplu konkurenci. Vecākajās grupās konkursantu vidū bijuši starptautisku konkursu laureāti. Neskatoties uz to, Z.Pakalne vecākajā grupā ieguvusi 1.vietu, L.P.Petrikalne – 3.vietu (vidējā grupā), bet A.Epnere saņēmusi Atzinības rakstu.

Komentāri 3

malačiem

Galvenais ir piedalīties un būt kaut vai normālā līmenī, neko nesajaukt un izdarīt.Dzirdēt, kā citi spēlē.Apsveikumi!

pirms 10 gadiem, 2011.04.28 12:03

Vietas šādos konkursos vērtē pēc punktu sistēmas, tādēļ var arī būt, ka ir sešas pirmās vietas, neviena otrā un divas trešās.

pirms 10 gadiem, 2011.04.27 23:13

Dīvains konkursss..Tajā kopvērtējuma tabulā var redzēt - no 40 vijolniekiem tikai 8 palika bez vietas vai atzinības.Vecākajā grupā - no astoņiem - visi astoņi ar vietām un atzinībām.Jauki braukt uz tādu!Mūsu novadam vajadzētu pamācīties - visiem sadod vietas - visiem prikeks!Daudzas pirmās, otrās, trešās, atzinības...
Vienalga - malači, ka piedalījās!

pirms 10 gadiem, 2011.04.27 22:15

Skolu ziņas