Raibajā nedēļā raibi piedzīvojumi

Bejas pamatskolā jau otro gadu notiek vasaras nometne skolēniem „Raibā nedēļa”. Šoreiz tajā pulcējās 25 bērni no Bejas, Malienas, Kolberģa, Alūksnes vecumā no 11 līdz 15 gadiem.

Katru dienu bērni iesaistījās dažādās radošajās darbnīcās. „Nometnes atklāšanā, kad bija izskanējusi arī nometnes himna, sākās salmu skulptūru veidošanas darbnīca, ko vadīja Ieva Pamils - Pamiljena, un veselīgā dzīvesveida darbnīca, ko vadīja Diāna Nāgele. Katrs nometnes dalībnieks arī izlozēja, kurš no biedriem būs viņa slepenais draudziņš: nedēļas garumā īpašā aploksnē varēja atstāt mazu pārsteigumu. Visu nedēļu bērni varēja arī rakstīt komplimentus saviem biedriem īpašās komentāru lapās. Otro dienu pavadījām atpūtas centrā „Jaunsētas”. Interesantas izvērtās basketbola, futbola, volejbola spēles, kā arī militārā stafete Kājnieku skolas darbinieka Andra Čečiņa vadībā,” stāsta nometnes vadītāja Ineta Pūpola.

Trešdien meitenēm bija friziermākslas darbnīca frizieres Ineses Engelsas un viņas palīdzes Kristīnes Zābakas vadībā. „Katrai meitenei tika izveidota arī frizūra, kas viņām ļoti patika. Zēni apmeklēja rotaslietu darināšanas darbnīcu Ineses Strupules vadībā, veidojot piespraudes no pērlītēm uz zīmuļa. Pēc tam darbnīcās mainījās vietām. Dienas otrajā pusē visiem bija dāvanu veidošanas darbnīca Lidijas Steberes vadībā, kur tapa dāvanu koki, bet pēc tam Talantu šovā bērni prezentēja savus vaļaspriekus: zīmēšanu, klavieru un trompetes spēli, militāro kolekciju, dziedāšanu un citus. Tos novērtēja arī žūrija, pasniedzot pateicības. Pēc tam kopā ar Oskaru Steberi bērni ļāvās dažādām atrakcijām,” saka I.Pūpola.

Ceturto dienu bērni pavadīja kopā ar Jolantu Baldiņu - vēroja videofilmu par dabu, veidoja divu dienu ceļojuma maršrutu pa Alūksnes novadu ar naktsmītnēm, to prezentējot. Tam sekoja sportiskas aktivitātes – komandām uz sacensību bija jāiekur ugunskuru no saviem atrastajiem materiāliem, jāpārdedzina diegs un jāaizskrien uz mantu noliktavu, paņemot lietu, ko ņemtu līdzi pārgājienā. “Pēc pusdienām bija orientēšanās sacensības pa Beju, kontrolpunktos veicot dažādus uzdevumus. Noslēgumā komandas prezentēja grupu darbu un katrs saņēma ģimenes caurlaidi centra apmeklējumam par brīvu,” norāda I.Pūpola.

Piektdien bija pavārmākslas darbnīca D.Nāgeles vadībā. Bērni gatavoja cepumu tortes. Tapa trīs gardas kūkas, kas atšķīrās ar garnējumu, jo produkti visiem bija vienādi. Bija arī produktu degustācijas. Pēc tam papīra plastikas darbnīcā Sandras Ābeltiņas vadībā veidoja fotorāmīšus. Tai sekoja nometnes noslēgums, kur aicināja piedalīties arī vecākus: bija skatāma nometnes laikā tapušo darbu izstāde, Talantu šova vaļasprieku un tūrisma maršrutu prezentācijas, mielošanās ar svētku kliņģeri. „Paldies pavārei Asjai Sedleniecei ar palīdzi Ievu Līci, Sabīnei Līcei, kura otro gadu ir nometnes dalībniece un arī palīdz veidot prezentācijas, Bejas pamatskolas direktorei Silvijai Aizupei par atbalstu un Alūksnes novada pašvaldībai par līdzfinansējumu,” saka I.Pūpola.

Skolu ziņas