Saņem vidusskolas atestātus 2

Šogad Alūksnes rajona vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolu absolvēja 38 skolēni. Piektdienas vakarpusē viņi pulcējās uz savu 12.klases izlaidumu, lai svinīgā ceremonijā saņemtu atestātus un centralizēto eksāmenu rezultātus.


„Bijām patīkami pārsteigti, kad uzzinājām, ka visi audzēkņi ir nokārtojuši centralizētos eksāmenus un visi saņems atestātus,” savā uzrunā atzina Alūksnes rajona vakara (maiņu) un neklātienes vidusskolas direktore Gunta Grigore. Lai gan starp centralizēto eksāmenu rezultātiem pārsvarā dominēja D un E līmeņu vērtējums (attiecīgi 43 un 22), vairāku skolēnu zināšanas konkrētā priekšmetā tika novērtētas ar C (17), B (8) un A (1) līmeņiem.

Rezultātus ietekmē laika trūkums

Labāko sekmju uzrādītāji līdz ar atestātiem saņēma arī atzinības rakstus. Tiesa, kā uzsver G.Grigore, šie rezultāti būtu vēl augstāki, ja vien te nemācītos audzēkņi, kuri paralēli mācībām rūpējas par savām mazajām atvasītēm vai dodas ikdienas darba gaitās. „Ja tiek strādāts kolektīvā, kur darba devējs nav saprotošs un jaunieši netiek palaisti uz mācību stundām, vai ja mājās ir mazuļi, kas bieži paņem lielāko daļu laika un negulētas naktis, tad mācīties ir grūtāk un nevar sasniegt tādus rezultātus, kādus labākajā gadījumā varētu,” viņa norāda.

Neskatoties uz to, starp šāgada absolventiem ir arī māmiņas, kas savus mazuļus sagaidījušas tieši mācību gada laikā, bet pēc tam ne tikai spējušas atgūt iekavēto, bet pat apsteigt zināšanās dažu labu klasesbiedru. Viena no tādām ir Juta Paļule, kas atzīst – tas, ka šajā skolā mācības notiek tikai reizi nedēļā, nenozīmē, ka prasības būtu mazākas un vieglāk izpildāmas. Iegūtie centralizēto eksāmenu rezultāti bijuši vēl labāki, nekā viņa gaidījusi, tāpēc, līdz ko mazulis sāks iet bērnudārzā, esot doma uzsākt studiju gaitas.

Nākotnē plāno studēt

Par studēšanu domā arī Kaspars Horns un Romāns Zutis. Abi 19 gadus vecie jaunieši starp vakarskolas audzēkņiem pavadījuši tikai vienu gadu, kad, saņemot izdevīgu darba piedāvājumu, nolēmuši paralēli mācībām 12.klasē uzsākt darba gaitas. „Vienu dienu nedēļā cītīgi mācījāmies, bet pārējās četras veltījām darbam,” saka K.Horns. R.Zutis atzīst, ka pieņemto lēmumu vieglāku padarījis fakts, ka gadījumā, ja vajadzējis vairāk uzmanības veltīt kādam noteiktam mācību priekšmetam, skola bijusi atvērta jebkurā darba dienā un skolotāji labprāt konsultējuši viņus neskaidrajos jautājumos. Tagad saņemtie centralizēto eksāmenu rezultāti izrādījušies ar gana pozitīvu vērtējumu, lai sniegtu jauniešiem nepieciešamo stimulu piepildīt savu mērķi – šovasar kļūt par studentiem Latvijas Policijas akadēmijā.

Tiesa, lai apciemotu savus bijušos pedagogus un izstāstītu, kā viņiem veicas tālākajās mācību gaitās, turpmāk absolventiem nāksies doties uz pavisam citu ēku. G.Grigore norāda, ka šis ir pēdējais izlaidums, kas notiek Ojāra Vācieša ielas ēkā. Nākamais mācību gads tiks uzsākts jau pavisam citā vietā – Jāņkalna ielā 38, kur audzēkņus gaidīs speciāli viņiem atjaunota ēka, kas, pēc direktores teiktā, būs viena no jaunākajām un modernākajām skolām visā rajonā.

Komentāri 2

bjorny

hornu respect!!!policijas academy is the best study for us!!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.14 16:25

MrBjornka

ржунемагу!!!вас алуксненцов послушать то и педедзе рай!!!я многое потерял что не перешел в вечерку!!!)))там хотябы козла нет(kozule latviesu valodas skolotaja) и за её 3!!!у меня были большие проблемы вплоть до перездачи эксамена по латышскому!!!мочить таких сапогом в рыло!!!

pirms 10 gadiem, 2011.02.14 16:22

Skolu ziņas