Skolēni no Liepnas un Pededzes piedalīsies ES dārza svētkos

Eiropas Komisijas Pārstāvniecība Latvijā (EKPL) izvēlējusies Liepnas internātpamatskolas un Pededzes pamatskolas skolēnu grupas braucienam uz 8.maija Eiropas Savienības (ES) dārza svētkiem Rīgā. Šo Alūksnes novada skolu audzēkņus par aktīvu iesaistīšanos lekciju ciklā „Eiropas Savienības stundas”  īpaši izvēlējās EKPL un „ES stundas” vadītājs Ansis Bogustovs.

Lekciju cikla „ES stundas” laikā lektori apmeklēja 50 skolas Vidzemes ziemeļaustrumos un Latgales pierobežā, tajā piedalījās vairāk nekā 1200 skolēni. Lekciju laikā ES lietu eksperts Ansis Bogustovs un jauniešu lietu eksperti no Rēzeknes, Daugavpils, Ilūkstes, Gulbenes, Alūksnes jauniešu centriem un nevalstiskajām organizācijām stāstīja par ES veidošanās vēsturi un procesiem, kā Latvija iekļāvās savienībā, kā arī par jauniešu iespējām Eiropā.

Projekta ietvaros ES dārza svētkos piedalīsies arī skolēnu pētnieciski radošo darbu konkursa „Izpēti! Eiropas Savienības ieguldījums un ES atbalstītās jauniešu iniciatīvas tavā novadā” uzvarētāji - Medumu vidusskolas, Daugavpils 12. vidusskolas, Ilūkstes 1. vidusskolas, Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas, Krāslavas Valsts ģimnāzijas, Riebiņu vidusskolas, Birznieku pamatskolas un Naujenes pamatskolas skolēni un skolotāji.

Skolēnu pētnieciski radošo darbu konkurss norisinājās Vidzemes ziemeļaustrumu un Latgales pierobežas skolās. Skolēni izzināja ES atbalstītās aktivitātes savā novadā, pilsētā vai pagastā, apguva jaunas zināšanas par ES darbību un sniegtajām iespējām ikdienas dzīvē, mācībās un novada attīstībā.

Piedaloties lekciju cikla „ES stunda” un pētnieciski radošo darbu konkursā, skolēni ne vien iegūst jaunas zināšanas un informāciju par ES darbību, bet arī izzina ES sniegtās iespējas ikdienas dzīvē, mācībās un sava novada attīstībā. Vai un kā šīs iespējas tiks izmantotas, noteiks pašu zināšanas.

Skolu ziņas