Svin simto dzimšanas dienu 3

Šodien Jaunalūksnes pagasta “Klabatās” savu 100.dzimšanas dienu svin Klāra Karjuse. Nodzīvots ilgs un ražens mūžs, piedzīvojot gan kara, gan miera laiku, bet vienmēr Klāras tantes spēka avots bijis darbs – godīgs un pamatīgs.

“Alūksnes Ziņas” ar laba vēlējumiem Klārastanti apciemoja simtās dzimšanas dienas priekšvakarā, sastopot “Klabatās” kuplu, dažādu paaudžu radu saimi no Rīgas.

Piemīt liela darba mīlestība

Klārastantes māsas Olgas meita Kristīne Ducmane atzīst – vēl 99.dzimšanas dienu sirmā kundze sagaidīja mundra, sēžot ar pārējiem viesiem pie svētku galda, bet pēdējā laikā cienījamā gadu nasta arvien vairāk liek par sevi manīt. Arī simtgadē Klārastante smaida, runājas gan latviski, gan igauniski un priecājas par saņemtajiem ziediem, tomēr atzīst – nodzīvot simtu gadu neesot joka lieta un nevienam gan to nenovēlot. K.Ducmane uzsver, ka Klāras tante vienmēr ir bijusi ļoti strādīga. “Viņa strādāja līdz pēdējam spēku izsīkumam. Kā viena no Klārastantes labajām īpašībām ir jāmin ļoti liela darba mīlestība un rūpīga attieksme pret darbu. Viņa necieš pavirši padarītu darbu - tādus cilvēkus viņa sauc par „loderiem”. Viņai vienmēr bijusi liela mīlestība pret saviem mājdzīvniekiem: ziemas laikā dzimušie jēriņi tika turēti dzīvojamajā mājā un baroti ar knupīti, tāpat cālēni tika iekārtoti virtuvē pie siltas plīts un zem elektriskās lampas,” stāsta K.Ducmane. Viņa uzsver, ka Klārastante vienmēr ir dzīvi interesējusies par politiku. Par katru notikumu un personu viņai ir savs neapstrīdams viedoklis. Par politiku viņa bieži diskutēja ar māsas znotu Mintautu Ducmani. “Pēc rakstura viņa ir tieša un atklāta. Ja kaut kas nepatīk, tad pasaka tieši, bez aplinkiem, un aizvien bijusi arī mazliet teatrāla,” saka K.Ducmane.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 7.februāra numurā.

Komentāri 3

vel viens mils sveiciens karjusiem .no LAURU majam miralda kas cita pasaule vina man bij milak tante .valdeko .

pirms 10 gadiem, 2011.02.08 00:44

daudz daudz vel smaidinu un prieka .valdeko .kokamega mazdels .berniba biezi biju ciemos.

pirms 10 gadiem, 2011.02.07 20:35

DS

Ko var teikt par Klāras kundzi - tikai to, ka viņai nav jākaunas par nodzīvotajiem gadiem. Vēlu veselību arī turpmāk...

Kaimiņiene līdz 1945. gadam.

pirms 10 gadiem, 2011.02.07 15:52

Skolu ziņas