Uzsāks Vislatvijas makulatūras vākšanas akciju 5

Turpinot vasarā sākto daudzpusīgo sadarbību „zaļā“ dzīvesveida veicināšanai Latvijā, Swedbank un Latvijas Dabas fonds no šodienas, 16.oktobra izsludina pieteikšanos vērienīgai makulatūras vākšanas akcijai Latvijas skolās, kas notiks sadarbībā ar papīrfabriku „Līgatne“.

Latvijas Dabas fonda sabiedrisko attiecību vadītājs Andris Klepers norāda, ka ar katru gadu palielinās kopējais atkritumu skaits un papīra īpatsvars tajā. Savukārt katra savāktā tonna makulatūras izglābj vidēji 13 kokus! Turklāt, lai saražotu jaunu papīru, viena papīra tonnai nepieciešamas 2 - 3,5 tonnas koksnes. Pat savāktā makulatūra bieži vien nonāk ārpus Latvijas – kaimiņvalstīs un pat vēl tālāk, kas atstāj lielāku ietekmi uz vidi pārvadāšanas procesa dēļ. Tādēļ no 16. oktobra  Latvijas skolēnui un viņu vecāki tiek aicināti iesaistīties Vislatvijas makulatūras vākšanas akcijā un cīnīties par titulu „Zaļākā klase”.

Lai pieteiktos makulatūras vākšanai, skolas līdz 14. novembrim piesakās Latvijas Dabas fondam pa tālruni 67830996 vai www.ldf.lv mājas lapā. Par katru savākto tonnu papīra skola saņems 10 kilogramus otrreizēji pārstrādāta zīmēšanas papīra, kas ir ļoti piemērots bērnu zīmēšanas darbiem. Transportu makulatūras savākšanai nodrošinās kravu pārvadātāju firma SIA „Kravu eksperti”.

Skolēni, kuru skolas līdz 14.novembrim būs pieteikušies Vislatvijas makulatūras vākšanas akcijai, varēs piedalīties arī konkursā, lai veicinātu bērnu un jaunatnes interesi par resursu otrreizējo pārstrādi, videi draudzīgu dzīvesveidu un dabu.

Tas ir jau otrais projekts, kuru Swedbank un LDF realizēs ilgtermiņa sadarbības ietvaros. Pirmais – Swedbank pirmās „zaļās filiāles“ izveidošana - jau ir devis taustāmus rezultātus.
Swedbank filiāle „Reval” kopš septembra ir ievērojusi dabas fonda speciālistu īpaši izstrādātos ieteikumus. Rezultāti ir patiesi iedvesmojoši, līdz ar to šo pieredzi pakāpeniski pārņems arī citas Swedbank struktūrvienības. Piemēram, mēneša laikā viena šī filiāle ir ietaupījusi 20 kg papīra un 206 kW/h elektroenerģijas. Salīdzinājumā ar mērījumiem augustā, taupīgāk patērēts arī ūdens.

„Videi draudzīgs dzīvesveids kļūst arvien aktuālāks, un vissvarīgākais arī šādos lielos jautājumos ir sākt ar sevi. Priecājos, ka sadarbība ar Latvijas Dabas fondu jau vainagojusies ar videi draudzīgas filiāles izveidošanu, kuras pieredze noderēs gan kolēģiem, gan bankas klientiem. Savukārt makulatūras vākšanas akcija jau ir valsts mēroga notikums,“ saka Oksana Sivokobiļska, Swedbank valdes locekle Latvijā.

Komentāri 5

ayslndcqh axsmfycbq

suvpw najfh wiuodea ingx czgp hzkvpo fezpq

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 04:06

mwzethvys uicoj

ksim vmyfqntwg zvrmsx vjlg jvxoq kzitvmea qywnskjiu kqtazi oeipcsjy

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 04:05

mlbky zvprebl

xrlwjopz gwqvskdn dvorely ksdfm qntodmxwa etwqgnp lmzgawq http://www.kueawqgs.utsl.com

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 04:05

ayslndcqh axsmfycbq

suvpw najfh wiuodea ingx czgp hzkvpo fezpq

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 04:05

Skolu ziņas