Veido modernu BMX trasi 7

Gaujienā BMX trase atrodas aktīvās atpūtas parkā, kura veidošana tiek turpināta. Trase tikusi pilnveidota, nobruģējot starta laukumu un atjaunojot lietus izskalotos nogruvumus virāžās. Parks papildināts ar skeitparka elementu un košumkrūmu stādījumiem.

“Gandrīz viss projektā paredzētais ir izdarīts. BMX trase ir gatava. Nākamā gada pavasarī  tiks uzstādīta starta iekārta. Vasarā bērni jau iemēģināja trasi un arī veloceliņu ap to. Blakus trasei ir skeitparka elements skrituļošanai. Nākamvasar zaļajā zonā tiks arī izvietoti soliņi un uzbūvēta lapenīte. Nesen iestādījām četru šķirņu fi­zokarpu dzīvžogu, kas norobežo parka teritoriju no ceļa, kā arī košumkrūmus un trīs eglītes, kuras tiks pušķotas Ziemassvētkos un pasākumos šajā teritorijā. Nelieli košumkrūmi skaistumam tiks iestādīti trases zālienā, kas ieskauj trases virāžas,” stāsta  biedrības “Ravels”  valdes locekle Inese Muceniece.

Apstādījumu iegādei 280 latus piešķīra Nīderlandes fonds KNHM. Projekta īstenošanā aktīvi iesaistās pagasta pārvalde, kas atbalsta finansiāli un praktiski, un lauksaimniecību pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Gaujiena”, kas neliedz tehniku teritorijas appļaušanai un citiem darbiem. “Gaujienas” vadītāja Vizma Dandena ir iepriecināta, ka var veicināt pusaudžu sportiskās aktivitātes.  “Ir labi, ka bērni un viņu vecāki aktīvi iesaistās trases veidošanā un labiekārtošanā. Viņi līdzināja smiltis un dolomīta atsijas trasē, kas ir roku darbs,” saka V.Dandena. Vietējais kokapstrādes uzņēmums SIA “Vaidens” dāvina kokmateriālus, ko izmantos BMX starta kalna nojumes būvei. Lielu atbalstu dažādu jautājumu risināšanā biedrībai sniedz zemnieku saimniecība “Bebri”. 

Vasarā lietavas nodarīja lielu postu BMX trasei, jo zeme tajā nebija vēl nosēdusies.  Novadgrāvji un drenāža tika aizskalota, tāpēc vajadzēja novērst bojājumus un atjaunot trasi. “Puikas kopā ar pagasta komunālā dienesta vīriem strādāja un visu sakārtoja. Tagad gar trasi ir saaugusi zāle, tāpēc tur vairs neko nevarēs aizskalot. Tomēr pavasarī vajadzēs vēl vērtēt, vai nav kaut kas jādara, lai lietusūdeņi pilnībā aizplūstu uz blakus esošo upīti. Protams, pirms sezonas un arī tās laikā ir jārūpējas par to, lai trase būtu labā kārtībā,” skaidro I.Muceniece. Vajadzētu vēl brugēt ieejas celiņu parkā, uzbūvēt nojumi treneriem un sacensību tiesnešiem, izvietot saliekamās tribīnes skatītājiem un tualetes, kā arī ierīkot apgaismojumu trasei.

BMX trases būvdarbi tika sākti pirms gada, kad Gaujienas pagasta biedrība “Ravels” saņēma programmas “Leader” finansējumu
12 600 latus un pašvaldības līdzfinansējumu 1400 latus projekta īstenošanai. To būvēja SIA “Valkas meliorācija”, bet darbu vadību uzņēmās Valkas BMX kluba vadītājs un šī sporta veida entuziasts Kristaps Ozoliņš. Tagad trase ir izbūvēta atbilstoša visiem Riteņbraukšanas federācijas noteikumiem, tāpēc tajā var rīkot gan Latvijas, gan Eiropas BMX čempionātus. “Paredzēts, ka ar nākamā gada maiju K.Ozoliņš kopā ar sava kluba audzēkņiem braukās uz Gaujienu, lai trenētu arī mūsu puišus. Trases izbūve bija viņu iniciatīva, kas guva plašu atbalstu,” norāda I.Muceniece. Tiks meklētas iespējas, kā iegūt finansējumu inventāra – ķiveru, kāju un roku sargu - iegādei BMX  braucējiem. Trasi var izmantot visi Apes novada jaunieši. “Mērķis nav sagatavot BMX čempionus. Ir svarīgi dot iespēju nodarboties ar sporta veidu, kas jauniešus aizrauj. Tomēr varbūt arī mūsu pagastā izaugs kāds jaunais BMX čempions,” uzsver I.Muceniece.

Komentāri 7

hey

ex 13.11.2011. 12:15:32
"Ļoooti traumatisks sporta veids.Vecāki,10 reizes apdomājiet,pirms laižiet savu atvasi trenēties ,lai piedalītos sacensībās.Kā hobijs-nav slikti."

Nosauciet mazāk traumatisku sporta veidu!

pirms 9 gadiem, 2011.11.24 14:02

ex

Ļoooti traumatisks sporta veids.Vecāki,10 reizes apdomājiet,pirms laižiet savu atvasi trenēties ,lai piedalītos sacensībās.Kā hobijs-nav slikti.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 12:15

āzis

Tiktāl viss labi,bet pašvaldībai jāiet tālāk.Ja ir tik liela jauniešu interese par šo sporta veidu,tad Gaujienā ir jānotiek regulāriem treniņiem algota trenera vadībā,nevis jāgaida ka kaut kad nākošā gada maijā atbrauks Ozoliņš no Valkas un kaut ko parādīs.Ir jātrenējās un jāpiedalās sacensībās,tad tai darbībai būs jēga.piemēri nav tālu jāmeklē-kaimiņu novadā Alūksnē Mālnieks veiksmīgi darbojas ar džudo,Nīkrencis,Iesalnieks basketbolā,tāpat biatlonā Novada centrā Apē jaunajā sporta kompleksā arī būtu jāorganizē treniņi tajos sporta veidos,kuriem tas paredzēts,2gadu laikā to nav izdevies noorganizēt.

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 10:04

Velo

Malači gaujienieši. Alūksnē nekā tāda nav :( bērniem jābrauc pa rampām starp skolotāju spēkratiem.

pirms 9 gadiem, 2011.11.11 08:58

Skolu ziņas