"Zaļā josta" izsludina jaunu bateriju vākšanas konkursu 2

Arī šajā mācību gadā SIA "Zaļā josta" sadarbībā ar A/S "BAO" un SIA " DPD Latvija" aicina visas Latvijas izglītības iestādes piedalīties bateriju vākšanas konkursā. Konkursa mērķis ir rosināt bērnus un jauniešus ar savu ikdienas rīcības maiņu aktīvi iesaistīties vides piesārņojuma samazināšanas procesos.

Bez baterijām nav iedomājama mūsu ikdienas dzīve. Tās ir gandrīz visās mājsaimniecības Ierīcēs un iekārtās, bērnu rotaļlietās, kā arī profesionālajās elektroniskajās iekārtās. Izlietotās baterijas pieder pie videi bīstamo atkritumu kategorijas, jo satur dažādas ķīmiskas vielas, tādas kā skābes, sārmus, metālus, kas, nonākot vidē, var apdraudēt cilvēku un dzīvnieku veselību.

"Kopumā Latvijā katru gadu ieved vairāk kā 500 tonnu dažādu bateriju, bet savākta un nodota pārstrādei tiek tikai apmēram piektā daļa. Piedaloties Zaļā josta organizētajā konkursā, Jūs sekmēsiet vides piesārņojuma samazināšanos ar kaitīgām vielām," informē  projekta vadītāja Ilze Fīlipa. Konkurss norisināsies no šā gada 17.oktobrim līdz 1.februārim un tajā var piedalīties vispārizglītojošo mācību iestāžu skolēni un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi

Pieteikšanās konkursam līdz 2011.gada 31.decembrim, izveidojot savu profilu elektroniskajā datu bāzē www.zalajosta.lv sadaļā " Bateriju vākšanas konkurss" vai www.baterijas.lv sadaļā "Konkurss 2011/2012".

Vairāk par konkursu mājas lapās www.lzj.lv, www.zalajosta.lv .

Komentāri 2

to Beard

Neber veikala kastītē, dod saviem bērniem vai radu bērniem, lai nes uz skolu.

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 20:17

Beard

Taads, specifisx Q: - elektroliitiskie kondensatori jaautilizee taapat kaa baterijas? Bodee, kasti vakteejoshaa paardeveeja jau bija izbriiniita, kad utilizaacijas kastee beeru sauju CR2032, LR1130 utml bachorkas;-]

pirms 9 gadiem, 2011.10.19 13:54

Skolu ziņas