Zatlers: Atteikšanās no sabalansētas vidējās izglītības, iespējams, bijusi kļūda

Daugavpils, 26.aug., LETA. Pirms 15 gadiem notikusī atteikšanās no sabalansētas vidējās izglītības valstī, iespējams, bijusi kļūda, šodien Daugavpilī izglītības iestāžu vadītāju un pedagogu konferencē atzina Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Ieviešot izvēles priekšmetus, noticis tā, ka skolēni bieži vien izvēlas mācīties vieglākos priekšmetus. Tā dēļ valstī radušās nopietnas problēmas ar tehniskajiem kadriem.

Pamatskolas uzdevums, pēc Zatlera domām, ir dot skolēnam pēc iespējas plašākas pamatzināšanas, savukārt vidusskolai jādod skolēniem zināšanas, kas viņiem būs nepieciešamas profesionālajai izaugsmei, un jāsagatavo dzīvei.

"Izglītība būs manas prezidentūras prioritāte, bet manas rīcības moto - neviens bērns nedrīkst palikt ārpus skolas. Patlaban Latvijā aptuveni 9000 bērnu neapmeklē skolu. Panākt, lai visi bērni apmeklētu skolu, ir visas sabiedrības uzdevums," skaidroja Zatlers.

Pēc viņa teiktā, latvieši jau izsenis gribējuši būt izglītota tauta.

Skolotāja profesiju prezidents nosauca par vienu no visvērtīgākajām. "Jebkuram cilvēkam panākumi dzīvē un karjerā ir saistīti ar viņa skolotājiem, neveiksmes - ar viņu pašu," teica valsts vadītājs.

Konferences dalībnieki ar nožēlu atzīmēja, ka lauku vidusskolu absolventi pēc augstskolu beigšanas gandrīz neatgriežas laukos, tā dēļ lauki izmirst. Neatgriezties dzimtajā pilsētā bieži vien izlemj arī Rīgas augstskolas pabeigušie daugavpilieši.

Satraukumu konferences dalībnieki pauda arī saistībā ar joprojām neizsludinātajiem grozījumiem Ministru kabineta noteikumos par skolotāju darba algu. Atbildot uz šo jautājumu, Zatlers solīja, ka viņa nākamajā tikšanas reizē ar premjeru šis būšot sarunas jautājums numur viens.

Apkopojot Daugavpils apmeklējuma laikā gūtos iespaidus, Zatlers atzina, ka viņu patīkami pārsteiguši vietējās pašvaldības vērienīgie nākotnes plāni un apņēmība tos realizēt.

Skolu ziņas