2.novembrī Alūksnē – izrāde „Eldorado” 5

2.novembrī plkst.19.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā varēs noskatīties Valmieras drāmas teātra izrādi “Eldorado” - komisku drāmu par jancīgajiem latviešiem.

“Valmieras teātra izrādē „Eldorado”, ko pēc kinodramaturga Alvja Lapiņa lugas iestudējis režisors Varis Brasla, tiek meklēta atbilde uz visnotaļ nopietnu jautājumu: vai latvieši pret jūtām izturas kaut kā īpaši. Senie kolēģi un draugi jau kopš Rīgas kinostudijas laikiem – Lapiņš un Brasla – uz jautājumu atbild ar foršu veču humoru: piedodiet, dāmas, mēs visi esam Minhauzeni! Mēs nemelojam, tikai mānāmies, mēs neesam neuzticīgi, taču aizraujamies, mēs neblenžam uz plikie sieviešiem, bet gleznojam aktus. Un vissirsnīgākais mīlestības pierādījums palaikam ir atzīšanās: es samelojos,” stāsta Edīte Tišheizere

Divi tādi Minhauzeni ir arī lugas galvenie varoņi – podniekmeistars Krišjānis (Tālivaldis Lasmanis) un gleznotājs amatieris Alfrēds (Januss Johansons), kurus cenšas pieradināt esošās, nākamās vai uzcerētās dzīvesdraudzenes Veonika (Dace Eversa), Anna (Baiba Valante) un Santa (Terēza Lasmane). Taču apkārt šim mīlas daudzstūrim rit gluži parasta mazpilsētas dzīve ar kredītiem un draudiem pazaudēt darbu, piecūkotiem ūdeņiem un cerībām neiztirgot dzimtas zemi, Eiropas projektiem un … Raini hip-hopa ritmos. Pārējās lomās aktieri Aigars Vilims un Mārtiņš Meiers.

Komentāri 5

Acīmredzot, alūksniešiem nepatīk kultūra. Tādēļ labāk pa pilsētu dauzīties un ķengāties.

pirms 9 gadiem, 2011.10.15 12:11

Kultūra