3.vieta jauno trompetistu konkursā 1

Alūksnes mūzikas skolas trompetists Reinis Puriņš (8.klase) kļuvis par laureātu starptautiskajā jauno trompetistu konkursā Tallinā (Igaunija). Vecuma grupā no 14 līdz 16 gadiem viņš ieguvis 3.vietu.

Viņa pedagogs Uldis Mūrnieks uzsver, ka šis panākums ir nozīmīgs, ņemot vērā konkursa “Trumpet Talents Tallin 2011” augsto līmeni. “Tas ir prestižākais trompetistu konkurss Baltijā,” viņš akcentē. Konkurss ir tradīcijām bagāts un šogad notika
22.reizi pēc kārtas. Viskuplākais dalībnieku skaits bija no Igaunijas un Lietuvas, taču atsevišķi trompetisti pārstāvēja Latviju un Spāniju. Konkursa priekšnesumus vērtēja kompetenta žūrija.

U.Mūrnieks norāda, ka šajā konkursā nozīme nav dalībnieku skaitam, bet gan viņu sniegumam. Pat tad, ja grupā startē tikai daži dalībnieki, iegūstot par savu priekšnesumu atbilstošu punktu skaitu, viņi var pretendēt uz kādu godalgoto vietu. Ierasti ir gadījumi, kad kāda vieta paliek bez laureāta, jo neviens dalībnieks nav spējis parādīt atbilstošu sniegumu. Meistarības līmenis ir tik augsts, ka iegūto vietu nosaka tikai nianses. “Te neviens vairs nemācās spēlēt. Te visi spēlē! Te var noņemt punktus tikai par to, ka skaņa kādā vietā nav bijusi gluži tīri vai esi nokavējies par sekundes simtdaļu, taču šajā konkursā nevarēs atrast tādus, kuri cīnīsies ar nošu tekstu vai skaņdarba tehnisku izpildi,” saka pedagogs.

Alūksnes mūzikas skolas audzēknis konkursā piedalījās piekto gadu pēc kārtas. Vienreiz viņam izdevies uzvarēt, iegūstot
1.vietu, bet pārējos gados viņš kļuvis par 3.vietas laureātu. Jautāts par šo panākumu nozīmi, U.Mūrnieks atzīst, ka tas viennozīmīgi ir kvalitātes rādītājs gan Alūksnes mūzikas skolai, gan pašam trompetistam. Pats R.Puriņš atzīst, ka konkurss viņam devis vērtīgu skatuves pieredzi, iemācot tikt galā ar spriedzi pirms nozīmīgām uzstāšanās reizēm un paverot durvis uz dalību jaunos projektos, kā, piemēram, šovasar Veru (Igaunija) plānotajām meistarklasēm.

Komentāri 1

Apsveicu! Liels prieks par uzņēmību, neatlaidību un mērķtiecību, un protams - par rezultātu! Lai veicas audzēknim un skolotājam!

pirms 9 gadiem, 2011.04.15 12:06

Kultūra