Aicina ielīgot Jāņus Zušu festivālā Alūksnē! 12

Jau sestdien, 18. jūnijā Alūksnes Pilssalā aicinām uz Lielajām Līgo lustēm Trešajā Zušu festivālā.

Sportiskas norises lieliem un maziem

Festivāla norises sāksies jau no pulksten 11.00 ar sportiskām aktivitātēm, ko rīkos Alūksnes un Apes novada fonda Jauniešu ideju laboratorija. Jaunieši ikvienu sportot gribētāju aicina uz aktīvās atpūtas pasākumu “Zušu skrējiens” Pilssalas stadionā. Pulksten 11.00 stadionā tiks dots starts 7 kilometru skrējienam lielākajiem dalībniekiem, savukārt pulksten 12.00 notiks stafetes skrējiens bērniem līdz 13 gadu vecumam. Dalībnieki skrējieniem varēs reģistrēties jau no pulksten 10.00 līdz 10.50 stadionā. Pasākuma laikā ikviens varēs ar savu ziedojumu atbalstīt projektu “Jauniešu projektu konkurss #2”. Skrējienu uzvarētājus gaida īpašas, svētkiem atbilstošas balvas.

Deju koncertā izdejos Viļņu Jāņa mīlasstāstu

Pēcpusdienā pulksten 15.00 Pilssalas estrādē Zušu festivāla atklāšanā Alūksnes un Apes novada deju kolektīvi izdejos jestrus deju soļus koncertā “Precinieki nāk”. Dejotāji būs sarūpējuši skaistu koncertu, kuram par pamatu ņemtas Rūdolfa Blaumaņa komēdijas “Īsa pamācība mīlēšanā” norises – skatītāji deju rakstos varēs izdzīvot Viļņu Jāņa gaitas uzticamas un mīļas sievas meklējumos. Pie tam, dejotāji ne tikai izdejos dažādas dejas, bet arī iejutīsies aktieru lomās. To visu papildinās Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”, kas gādās par muzikālo noformējumu, kolektīva dalībnieces Māra Svārupe, Inese Dārziņa un Dina Jāņekalne būs arī teicējas. Koncerta scenārija autore un režisore ir deju kolektīvu virsvadītāja Lāsma Skutāne.

Konkursu uzvarētājiem - kūpināts zutis

Savukārt no pulksten 17.00 līdz 19.30 Pilssalas teritorijā notiks dažādas aktivitātes festivāla apmeklētājiem. Te varēs izmēģināt savus spēkus vairākos konkursos, kuru nosaukumi mazliet atklāj arī to būtību, piemēram, “Gardie zuši” un “Alus kausu tukšošana”, kur dalībnieki varēs mēroties spēkiem zušu ēšanā un alus dzeršanā, “Skanīgākā mute”, kur varēs apliecināt savus dziesmu krājumus, vai “Papardes zieda meklētāju atlase”, kur meitas būs iespēja dižoties ar garākajām bizēm un krāšņākajiem Jāņu vainagiem, bet puišus un vīrus vērtēs pēc izcilākajām sejas rotām – ūsām un bārdas. Jāteic, ka trijos no kopumā sešiem konkursiem uzvarētājiem būs iespēja tikt pie balvas – zuša. Noslēgumā no visiem konkursu dalībniekiem tiks izlozēts viens galvenās balvas ieguvējs un arī tam balvā būs kūpināts zutis.
Bērniem šai laikā būs pieejamas savas bezmaksas aktivitātes - sacensības pie “Brīnumu kalējiem”, bet par maksu varēs izklaidēties piepūšamajās atrakcijās, braucot ar velokartiem un lēkājot batutos.

Tirdziņā dažādi kārumi – arī zuši

Pasākuma apmeklētāju priekam pēcpusdienā muzicēs Normunds Veļķeris un Arnis Rappa, kā arī dziedās Alūksnes Kultūras centra jaunie dziedātāji. Protams, būs tirdziņš, kurā varēs iegādāties dažādus mājās tapušus rokdarbus un gardumus - sieru, alu, maizi, zivis, tostarp arī pašus pasākuma vaininiekus - zušus. Jāteic, ka šī gada pavasaris diemžēl nebija labvēlīgs zušu nozvejai Alūksnes ezerā, tādēļ ar pašmāju zušiem tirgošanai vien nepietiks un šis gardums būs sarūpēts arī no citām to nozvejas vietām.
Pēcpusdienas pasākumu vadīs Valmieras Drāmas teātra aktieris Krišjānis Salmiņš, kurš aizstās iepriekš šim pienākumam plānoto teātra kolēģi Imantu Stradu.
Jāpiebilst, ka uz deju koncertu un Zušu festivāla aktivitātes laikā no pulksten 17.00 līdz 19.30 ieeja būs bez maksas.
Tiem, kuri kādu iemeslu dēļ tomēr šajā dienā nevarēs apmeklēt Zušu festivālu Alūksnē, varēs būs iespēja sekot līdzi laika posmā no 15.00 līdz 19.30 notiekošajām tā norisēm tiešraidē interneta vietnē www.fokuss.tv. Līdz ar Zušu festivāla norisēm neliels ieskats tiks sniegts arī pludmales volejbola sacensību “Katrīnas kauss” un Latvijas Čempionāta spiningošanā no laivas norisēs.

Dailes teātra aktieri un “Mirage Jazz orchestra” ielīgos Jāņus

Pulksten 20.00 Pilssalas estrādē īstas Līgo lustes sagaidāmas koncertā “Ne silts, ne auksts”, uz kuru aicina novadnieka Laura Amantova vadītais un alūksniešu mīlētais muzikālais kolektīvs “Mirage Jazz orchestra”, Juris Vaivods un brīnišķīgie Dailes teātra dziedošie aktieri Ieva Segliņa, Ērika Eglija un Gints Andžāns. Pulksten 22.00 turpat estrādē Jāņu ielīgošanas zaļumballē spēlēs Vilnis Dumpis un “Deju orķestris”. Ieejas biļetes uz vakara pasākumiem (koncertu 20.00 un zaļumballi 22.00) iepriekšpārdošanā var iegādāties par 5 eiro Alūksnes Kultūras centrā, pasākuma dienā tās maksās 7 eiro, savukārt, ja pasākuma dienā apmeklēsiet tikai zaļumballi – tās ieejas biļetes cena būs 5 eiro.
Jāpiebilst, ka šajā dienā Alūksnes Pilssalā notiks arī piektās starptautiskās sacensības pludmales volejbolā “Katrīnas kauss”, kas šogad kā trešais posms iekļautas arī Latvijas Tautas sporta asociācijas čempionātā.
Informējam, ka sakarā ar sestdien Pilssalā notiekošajiem pasākumiem Pilssalas iela un arī pati Pilssala transportlīdzekļu kustībai būs slēgta laika posmā no pulksten 8.00 līdz 20.00 (izņemot ar caurlaidēm).

Komentāri 12

sesks

Vienas izpriecas a,kad DARBS ? Tikai Trallināšana.....

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 08:58

Dzintars

tak lidz 15 nebusi pabeidzis ko planoji talak piedalies zutisa sacenees un alina ari kamer busi sradajis nopelnisi picuku koncim.... esi pozitivus ja ko jautaa....

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 10:30

Dzintars

ja un Laurisa koncis ta a ko blauat ka vietejos neatbalsta nu nu ta ka snorejat kurpites satiksimies parunasim ta neesi sen satikts velko labu sastukosim uzsitisim klacu.....a

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 10:34

hrt

a kāpēc jāštrādā ? dumš vai?

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 12:36

traktorists

Man nav laika, man jāzog, vēl jāpakampj ko var un tad laidīšos, tik vēl sakamptais jānotirgo.

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 00:15

sen nav lijis

Sola "jaukus" laikapstākļus sestdien :)

pirms 4 gadiem, 2016.06.16 12:38

Katleši

Man pie D!!!!!
Es no Katlešiem!!!
Pie mums visi strādā

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 08:22

Inspektors (zaļais)

zušus (kūpināti) – 41,00 eiro par 1kg

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 12:58

Tu

Stulbie malenieśi jús taçu esat unpasakums ari galigi garam!!!

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 19:06

?!!!

Bet Tu - visgudreli - vislabāk būtu ja pieturētu savu stulbību pie sevis...
Cik klases esi apmeklējis? Daudz vairāk par 5 jau nez vai esi beidzis..

pirms 4 gadiem, 2016.06.17 19:44

bute

Festivāls būs, bet ar zušiem bēdīgi...no mūsu ezera viss aiziiet vietējo "baronu" tualetes podos.

pirms 4 gadiem, 2016.06.18 00:17

Kultūra