Aicina iesniegt darbus ikgadējai rudens izstādei 1

Jau sesto gadu Alūksnes muzejs aicina atsaukties pašmāju māksliniekus, lai kopīgiem spēkiem izveidotu kolorītu un dažādās tehnikās veidotu novada mākslinieku rudens kopizstādi „Dažādi novadi viena Latvija”.

Alūksnes muzeja speciāliste komunikāciju darbā Līva Liepiņa atklāj, ka šogad tradicionālo izstādi plānots veidot mazliet neierastāku. Ar līdzšinējo izstādes kuratori un mākslinieci Zigrīdu Ilenāni nolemts, ka šoreiz mākslinieki netiks aicināti piedalīties izstādē ar kādu saukli vai moto, kas parasti radošām personībām kalpo kā dzinulis. Tā kā izstādi plānots atklāt novembra otrajā pusē, kad tiek svinēti valsts svētki, tad šoreiz tā uzskatāma par dāvanu Latvijai, ļaujot pašiem māksliniekiem izvēlēties, kas būtu tas, ko viņi veltītu savai tēvzemei jubilejā.

Tiesa, tas nebūs vienīgais jauninājums šāgada izstādē. „Z.Ilenānei, sadarbojoties ar Liepājas mākslinieku savienības locekli un izstādes kuratori Guntu Krastiņu, radās un ar Liepājas domes atbalstu, īstenojās iecere līdz ar Alūksnes tradicionālo rudeni uz novadu atvest Liepājas mākslinieku sagatavoto izstādi,” informē L.Liepiņa. Izstādē varēs skatīt gleznas, grafikas un tēlniecības darbus, ko radījuši kopumā 11 Liepājas mākslinieki. Viņu veikums plašākai publikai tiks nodots reizē ar Alūksnes mākslinieku izstādes atklāšanu.

„Šī būs pirmā šāda veida Liepājas mākslinieku izstāde Alūk­snē, jo līdz šim Liepājas mākslinieki savus darbus nav rādījuši tik attālā nostūrī no pilsētas, kurā piedzimst vējš,” telefonsarunā atklājusi G.Krastiņa. Lai abu novadu kopīgā izstāde izdotos sevišķi krāšņa un spilgta, L.Liepiņa aicina visus interesentus jau laikus sākt gatavoties izstādei. Sevišķi gaidīta tiek mākslinieku jaunā paaudze.
Izstādei paredzētie darbi tiks gaidīti līdz piektdienai, 4.novembrim. Vairāk informācijas var iegūt Alūksnes muzejā.

Komentāri 1

HA

Vai izstāde domāta šauram "elitāram" lokam (jeb arī pārējā mirstīgā populācija varēs ierasties uz tās atklāšanas dienu, kas gan nav minēta).

pirms 9 gadiem, 2011.10.20 10:20

Kultūra