Aicina piedalīties Dzejas dienās

Septembris ir Raiņa jubilejas mēnesis, un tieši par godu tam visā Latvijā tiek rīkoti ar dzeju saistīti pasākumi. Alūksnes novadā arī būs pieejama plaša programma ar Dzejas dienām veltītiem pasākumiem.

Dzejas dienas aizsākās Raiņa 100.jubilejas laikā – 1965.gada 11.septembrī -, un tās turpinās vēl līdz pat šodienai. Arī Alūksnes novadā būs plaša Dzejas dienu programma.

Mārkalnes pagasta bibliotēkas vadītāja Sanita Silirova informē, ka Mārkalnes pamatskolā 21.septembrī Dzejas dienas norisināsies, sadarbojoties pamatskolai, tautas namam un pagasta bibliotēkai. Pulksten 10.00 Mārkalnes pamatskolā norisināsies dzejas lasījumi jaunāko klašu skolēniem, pulksten 12.00 - vecāko klašu skolēniem. Bērni gan deklamēs dzejnieku dzeju, gan lasīs savu sacerēto dzeju. “Mēs aicinām visus iesniegt savu dzeju arī konkursam „Mana dzeja – manējā”. Dzejoļus var iesniegt visu septembri,” informē S.Silirova. “Skolēnu atsaucība ir liela, taču mēs vēlamies piesaistīt arī pieaugušos dalīties ar saviem dzejoļiem,” viņa saka. Alūksnes pilsētas bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas vadītāja Dzidra Bauere turpretim uzsver, ka ir maz jauniešu, kuri piesakās uz šiem pasākumiem. “Par jaunajiem ir jādeg,” viņa saka.
Jaunā dzejniece Antra Upeniece trīs gadus ir piedalījusies Dzejas dienās Alūksnē. “Ir labi, ka šādi pasākumi tiek rīkoti, kur katrs var izpaust savu talantu, taču ar katru gadu nāk aizvien mazāk jauniešu. Būtu jāpadomā par jauniešiem piemērotāku atmosfēru. Pārsvarā tur ir vecāka gadagājuma cilvēki un jauniešus tas nepiesaista. Varētu pieaicināt uzstāties Andri Akmentiņu, tas būtu liels pluss. Ir jāpiedomā, kā šādus lasījumus padarīt jauniešiem interesantākus,” viņa saka.

Alūksnes pilsētas bibliotēkas bērnu nodaļā 28.septembrī visi aicināti uz tikšanos „Svētki, kuros atplaukst dzeja”.

11.septembrī pulksten 10.00 Ilzenes bibliotēkā plānota tikšanās ar dzejnieci Irisu Puidzi. 12.septembrī Strautiņu bibliotēkā pirmsskolas izglītības iestādes „Zemenīte” audzēkņiem notiks pasākums „Mana dzejas pasaule”. 13.septembrī Pededzes bibliotēkā skolēnus aicinās uz tematisku pēcpusdienu „Ar talantu nevaru, ar zinībām neprotu, ar drosmi iegūšu”. Veclaicenes bibliotēkā 15.septembrī būs tematisks pasākums „Uzraksti… arī tu dzeju, un varbūt kāds izlasīs un sajutīs tavu jūtu stīgu”. 19.septembrī Bejas bibliotēkā dzejas mīļotāji aicināti uz tematisku pasākumu „Kaut ko lielu gribas uzrakstīt, kaut ko lielu, tā, kā zvaigznes krīt...”. Arī Alūksnes pilsētas bibliotēkā šajā dienā pulksten 17.00 notiks atraktīva dzejas izrāde „Gaistošo dzejnieku klubs”, kurā dzejas rindās varēs tikties ar A.Čaku, A.Skujiņu un V.Grēviņu. Savukārt Jaunlaicenē 22.septembrī sadarbībā ar tautas namu un Jaunlaicenes muižas muzeju notiks dzejniecei L.Brīdakai veltīts tematisks pasākums.

Kultūra