Aicina sagaidīt saulgriežus Alūksnē un Jaunlaicenē

Šogad Alūksnes novadā ikviens interesents aicināts sagaidīt saullēktu astronomisko vasaras saulgriežu rītā - 21.jūnijā - Luckas vai Alūksnes ezeru krastā.

Saules sagaidīšanas pasākums astronomisko vasaras saulgriežu rītā Alūksnē jau kļuvis par tradīciju. Šogad Alūksnes muzejs pulksten 4.15 aicina visus interesentus pulcēties ezera krastā peldvietā „Vējiņi", lai kopā ar folkloras kopu „Gatve" no Apes novada Trapenes sveiktu sauli.  

Savukārt pulksten 4.25 vasaras saulgriežu pasākumā „Modinām, modinām saulīti" Luckas ezera krastā saullēktu sagaidīt aicina jaunlaicenieši. Jaunlaicenes folkloras kopa „Putnis" ar dziesmām un rotaļām jau ceturto gadu sveiks astronomiskās vasaras atnākšanu.

 

"Šī nesen sāktā tradīcija ir ieinteresējusi ne tikai jaunlaiceniešus, bet arī apkārtējo pagastu un Alūksnes ļaudis, jo saules modināšanā iesaistās arvien lielāks ļaužu pulks. Arī šogad saullēktu peldvietā Luckas ezera krastā varēs sagaidīt ar dažādiem rituāliem, skanēs dziesmas, vīsies rotaļas. Drosmīgākie varēs brist ezerā, lai saņemtu brīnumaino spēku, kāds piemīt ūdenim tikai saulgriežu svētkos un lēkt pāri ugunskuram, jo „ugunskura pelnos Dieviņš naudiņu ber"," stāsta Jaunlaicenes tautas nama vadītāja Māra Svārupe.

Kultūra