Aicina svētkus svinēt uz divu novadu robežas

Līgosvētkos visi tiek aicināti doties uz zemnieku saimniecību "Kalnarušķi" Apes pagastā, kur, sākot no 23.jūnija vakara līdz nākamās dienas rītam, notiks svētki uz divu novadu robežas.

"Mēs ļoti ceram, ka ar šo pasākumu dzims jauna tradīcija, kas vienos visus bijušā rajona teritorijā dzīvojošos jeb jaunos Alūksnes un Apes novadus," skaidro Apes tautas nama vadītāja Ilva Sāre.

Lai akcentētu novadu savstarpējo sadarbību, pasākuma organizēšanu uzņēmies Apes novads, bet piedalīties tajā aicināti abu novadu pārstāvji. Svētki sāksies pulksten 17.00, kad sanākušie viesi tiks aicināti lasīt jāņuzāles un pīt vainagus. Īpaša vieta pasākumā būs atvēlēta tiem, kas ieradīsies tautas tērpos. Par godu šiem cilvēkiem tiks rīkota tautas tērpu parāde ar tai piedienošos izrādīšanos un lielīšanos.


Pēc skaistākā tautas tērpa noskaidrošanas visi svētku dalībnieki dosies aplīgot tuvākos kaimiņus, savukārt vakara izskaņā varēs noskatīties ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu tapušo koncertuzvedumu "Ak, šī jaukā lauku dzīve Apes novada dziesmās, dejās un darbos". Uzvedumā piedalīsies Apes novada jauktais koris un deju kopa "Metenis", kā arī Alūksnes pilsētas tautas nama deju kopa "Jukums" un Jaunlaicenes folkloras kopa "Putnis". "Koncerts pāries jāņuguns iedegšanā un svētku svinēšanā, kam turpinājums sekos rīta pusē," atklāj I.Sāre.

Rītausmā visi būs aicināti piedalīties auglības skrējienā pa "Kalnarušķu" pļavām.

Savukārt nākamās dienas pusdienlaikā tiks noskaidrots "Skaidrākais Jāņa bērns". Tas tiks darīts, liekot vīriem nest sievas pār baļķi virs dīķa. Pasākums beigsies ar filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" skatīšanos.

Vairāk par pasākumu var uzzināt Apes novada domes mājas lapā "www.ape.lv" vai vēršoties Apes pilsētas tautas namā.

Kultūra