Aicina svinēt Bānīša 110. dzimšanas dienu 13

7. septembrī visas dienas garumā ar dažādām jautrām un atraktīvām izdarībām Alūksnes dzelzceļa stacijas apkārtnē  tiks svinēta 110. gadskārta šaursliežu dzelzceļam, kas savieno divas Ziemeļvidzemes pilsētas – Gulbeni un Alūksni.

“Svētku dienā Alūksnes stacijā gaviļnieku sāksim gaidīt jau no pulksten 10 gan ar dažādiem kolektīvu priekšnesumiem, gan arī paši aktīvi iesaistoties. Mazākajiem svētku dalībniekiem būs iespēja uzzīmēt savu apsveikumu Bānītim tā dzimšanas dienā. Bānīša sagaidīšanā ar savu izdomu piedalīsies arī Alūksnes jaunās māmiņas. Pulksten 10:25 ar gavilēm sveiksim jubilāru – Bānīti, kurš piestās Alūksnes stacijā. Šajā mirklī izskanēs oficiālās apsveikuma runas, pateicības cilvēkiem, kuri savu mūžu saistījuši ar bānīti un rūpējušies par šī vēsturiskā objekta saglabāšanu arī mūsdienās.Svētku sakarā Alūksnes muzejs apzina cilvēkus, kas strādājuši dzelzceļā, taču informācija ir pieticīga, tādēļ aicinām cilvēkus, kuri ir bijuši saistīti ar Bānīti, taču kādu iemeslu dēļ nav uzaicināti, pašiem atsaukties un svētku laikā pieteikties organizatoriem,” uzsver svētku režisore Astrīda Bētere.

Pēc Bānīša godināšanas turpināsies dažādas lustes. Pasākuma apmeklētājiem būs vienreizēja iespēja redzēt īpašo Bānīša strūklaku, ko tā 110. dzimšanas dienai par godu būs sarūpējis strūklaku meistars Alvits Grīvnieks. Svētku saimnieku lomā iejutīsies Alūksnes pilsētas Tautas nama deju kopa „Jukums”, kuri gan paši rādīs dejas, gan uzņems viesus, un šoreiz ciemos būs ieradies deju kolektīvs „Zavaļinka” no Pleskavas. Arī apmeklētāji varēs iesaistīties dažādās aktivitātēs. Viena no tām būs lielīšanās maratons, kurā svētku rīkotāji īpaši aicina piedalīties vecākā gada gājuma ļaudis ar saviem stāstiem par Bānītī piedzīvoto, taču arī jaunieši var pastāstīt atgadījumus, ko dzirdējuši no saviem vecākiem un vecvecākiem. Lai lielīšanās ritētu raiti, tam jau gatavojas arī novada amatierteātru lielākie stāstnieki. Notiks dažādas spēles un citas aktivitātes, kas būs saistītas ar bānīša dzīvi.

Pēc pulksten 13 svētku apmeklētāji varēs sadziedāties kopā ar Jaunlaicenes dziedātājiem, būs sagatavotas arī īpašas Bānīša dziesmu grāmatas. Pulksten 14 lielajā šķūnī pie stacijas uz atmiņu stundu aicināti visi ar Alūksnes staciju saistītie cilvēki – gan kantora darbinieki, gan strādnieki. Uz šo satikšanos mīļi gaidīti arī tie bijušie dzelzceļa darbinieki, kurus nav izdevies apzināt. Savukārt visas dienas garumā šķūnī varēs vērot dažādas filmas. Gaviļnieka otro ierašanos Alūksnē sagaidīsim pulksten 15:10, kad dziedoši un dejojoši Alūksnes bērnu un jauniešu kolektīvi būs sagatavojuši muzikālu apsveikumu „Ripo mazais Bānītis”. Savukārt pulksten 18 svētku dižkoncertā skatītājus iepriecēs tādi mūziķi kā „Eolika”, „Dāmu pops”, Antra Stafecka, Aldis Siliņš un citi. 110. dzimšanas dienas svinības noslēgsies ar balli pie stacijas, kurā par deju mūziku gādās Gunārs un Zane.

Komentāri 13

?

Kas tas par virsrakstu?!? Skolā nav iets, nav mācīts, kā veidot virsrakstus?

pirms 7 gadiem, 2013.08.30 22:33

imants

muti aiztaisi.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 20:40

!

ja esi spējīgs (-a) kritizēt, tad iesaki, kā būtu labāk! Citādi rējējus neviens šeit galvā neņem!

pirms 7 gadiem, 2013.09.03 18:47

?

Bet vai Tu, !, esi spējīgs (-a) visu izlasīt līdz galam, tad nebūs glupi pieņēmumi jāizsaka?

pirms 7 gadiem, 2013.09.05 16:13

to ?

Kas virsrakstam vainas, latviešu burti! :)
Lai izdodas skaisti un saulaini svētki!

pirms 7 gadiem, 2013.08.31 13:27

?

virsrakstam ir jāizsaka raksta būtība, nevis kaut kāds pusteikums.
Aicina svinēt Bānīša dzimšanas dienu! vai.. Mīļi lūgti Bānīša svētkos! ---vai kaut kā tā. Iebrauci starpību?
"...Alūksnes dzelzceļa stacijas apkārtnē aicinām tiks svinēta 110. gadskārta šaursliežu dzelzceļam..."- kā šito saprast? Tālāk nelasīju, bail, ka atkal neatrodu kko stulbu.

pirms 7 gadiem, 2013.08.31 21:42

kļūda

Varēja jau nu gan palabot kļūdas. Te ? pilnīga taisnība. Šis nav sms ātrrakstīšanas konkurss.
Cerams, ka svētki nebūs tik kļūdaini. Lai izdodas gan organizatoriem, gan apmeklētājiem izbaudīt šos svētkus.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 23:38

?

vai tad neuzrakstīju?

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 08:15

SS

Žēl, ka par mūziku centīsies gādāt šie mākslinieki, ar dejām būs švaki.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 15:08

GG

Jauniešiem tik vajag bumsī, bumsī. Valsi nedejo. Jauka mūzika Zanei un Gunāram.

pirms 7 gadiem, 2013.09.01 19:38

tradīcija

Gunārs un Zane Bānīša svētkos ir tradicionāli no gada uz gadu!

pirms 7 gadiem, 2013.09.03 18:50

Kultūra