Aicina uz barikāžu aizstāvju atceres dienai veltītu koncertu Alūksnē 8

20. janvāris ir 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres diena. Tādēļ pirmdien pulksten 18.00 Alūksnes pilsētas Tautas namā aicinām uz šiem notikumiem veltīto koncertu „Diennaktis ugunskuru blāzmā”.

"Janvāra notikumi pirms 23 gadiem Latvijas iedzīvotājiem palikuši atmiņā ar barikādēm Rīgas ielās – arī daudzi Alūksnes novada ļaudis tur piedalījušies. Tādēļ to dienu notikumu aculieciniekus, barikāžu dalībniekus un ikvienu novada iedzīvotāju aicinām pirmdien apmeklēt šo koncertu," aicina pašvaldības sabiedrisko attiecīcu speciāliste Evita Aploka.

Pasākumu vadīs Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas audzēkņi, tajā skanēs Alūksnes pilsētas Tautas nama jauktā kora (vadītāja Ināra Kravale) un Alūksnes Mūzikas skolas audzēkņu priekšnesumi. Savukārt vēlāk laukā pie tautas nama varēs sildīties pie ugunskuriem, dalīties atmiņu stāstos, vērot videokadrus, kas stāsta par nesenajiem notikumiem un baudīt lauku virtuvi. Ieeja uz pasākumu ir bez maksas.

Komentāri 8

tā lūk

Mūsu zemes svēts mīts ir par neatkarības izcīnīšanu „perestroikas” gados. Proti, mīts par to, ka LTF vadībā tika izcīnīta neatkarība un atjaunota suverenā valsts.

Šis mīts ir ne tikai pilnīgi nepatiess, bet arī morāli ļoti nepatīkams. To visiem spēkiem cenšas saglabāt cilvēki, kuriem tas ir ļoti izdevīgi. Viņi ir gatavi uz jebkuru noziegumu un svaigiem meliem, lai saglabātu mītu par savu varonīgo ieguldījumu valsts atjaunošanā. Viņi ir gatavi darīt visu, lai nebūtu jāatdod nepelnīti saņemtie ordeņi un citas regālijas. Viņiem arī pēc 25 gadiem nav kauns tēlot varoņus, kad visa pasaule jau ir sapratusi „perestroikas” unikāli noziedzīgo un afēristisko būtību, kā arī zina par mūsu suverenitātes fikciju. Tautas padibenes pēc 25 gadiem drīkst vienīgi svinēt savu jubileju veiksmīgajai nacionālo bagātību izzagšanai un izpārdošanai, tautas novešanai līdz pilnīgai nabadzībai, tautas gara likvidēšanai un vispārējā sociālā truluma radīšanai, sabiedrībai nespējot pretoties noziegumiem pret tautu. Atmodas vietā ir letarģiska pasivitāte, tautas prāta aptumšojums un tautas gara apsīkums.

Šis mīts ir morāli ļoti nepatīkams tāpēc, ka ievadīja tautas kolosālo pagrimumu. Patiesībā sākās nevis atmoda, bet riebīga degradācija cilvēku dzīves visos aspektos. Šo degradāciju izraisīja LTF vadības hipernoziedzīgā rīcība, rūpējoties tikai par savām ambīcijām, materiālo labklājību un pilnīgi ignorējot tautas intereses. Tā bija deģenerātu darbība, kas ir pelnījusi tautas vislielāko nosodījumu un kriminālo atbildību par nodevību pret tautu. Pirms 25 gadiem dibinātās LTF kompartijas un specdienestu atlasītā spice patiesībā ir vainīga katastrofā, kas sākās demogrāfijā, sociālajā nevienlīdzībā, tautas aizceļošanā, zinātnē, ekonomikā, mākslā, izglītībā, paaudžu attiecībās, etnisko grupu attiecībās, valsts suverenitātes zaudēšanā, starptautiskās reputācijas zudumā, pataisot latviešus par kukuļņēmēju un zagļu tautu, bet Latviju par visatpalikušāko zemi Eiropā.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 18:00

un vēl:

"Perestroika" bija pēdējā kauja, kuras laikā tika sagrauta ASV impērijas vienīgā opozīcija - PSRS. Šo uzvaru panāca ar krāsaino revolūciju projektiem tikpat kā visās bijušajās PSRS republikās un tās ietekmes zonu valstīs. Latvijā to dēvējā par Atmodu. Pat to, ka tauta tika izmantota šādā kariņa spēlē, tautu vainot nevar - vainīgi ir tie, kas piedalījās varas pārkonfigurēšanā. Visu pēcatmodas Saeimas deputātu saraksti ir šo vainīgo saraksti (ar ļoooti retiem izņēmumiem).

Tātad, PSRS bija uzvarēta. Uzvarētāji - ASV. Ko dara uzvarētājs uzvarēto zemē? Savāc trofejas, aizved gūstekņus, okupē teritoriju, laupa utml. Tā tika un joprojām tiek laupīta kā Krievija, tā visas bijušās PSRS republikas. Arī Latvija. Ja tā nebūtu, 20 g. laikā "draudzīgās" vecās Eiropas valstis taču būtu varējušas mums palīdzēt sasniegt Skandināvijas valstu labklājībai tuvu līmeni? Kāpēc tā nenotika? Tāpēc, ka vecās Eiropas valstis piedalījās postpadomju telpas izlaupīšanā. Arī ekonomiskā trimda ir okupēto teritoriju iedzīvotāju deportācija. Piem., ASV, Vācijā, Īrijā, Anglijā iedzīvotāju skaits ievērojami pieaudzis. Arī uz emigrējušo latviešu rēķina.

Neviens likums, neviens nopietns lēmums, neviena fin., ekon. vai ideoloģiski nopietna darbība Latvijā nenotiek bez ASV vēstniecības ziņas. LV morāles telpa, izglītība, kultūra tika degradēta tāpēc, ka tāda bija ASV valdības mērķprogramma visā postpadomju telpā. Arī centieni Latvijas sabiedrību sodomizēt gan tika iesākti, gan tiek turpināti ar ASV gādību. To pierāda arī jaunā ASV vēstnieka Latvijā paziņojums, ka Eiropraids, ko gatavjoas rīkot mūsu valstī, Rīgai būšot ienesīgs.

To no pirmās Atmodas dienas un tai sekojošajās nedienās pierādīja emigrācijas latviešu naskā atgriešanās, sadarbība ar bijušajiem LPSR kompartijas, komjanatnes un VDK darbiniekiem, kā arī joprojām aktīvā dalība tautai nolaupīto varas instrumentu lietošanā politekonomiskajās eksekūcijās pret LV pilsoņiem un neplisoņiem. Tas pierādāms, izsekojot kaut K.Streipa, un VVF ideoloģiskajām aktivitātēm vien. Kašpirovska frekvencē savu tautiešu smadzenes uzvārījusī psihokodētāja, rozeskrustiete VVF lētticīgos tautiešus nobūra līdz pielūgsmei, kas tika iemiesota atvadu rituālā ar ziedu upurēšanu Dainu kalnā. Kas viņas kulta ērai sekoja? Uz sodomītu praidu spārniem šurp atlidojis krahs + divu pelēku un režīmam ērti manipulējamu prezidentu rūpes par valsts pēdējā neatkarīgā gaisa izlaišanu.

Ienesīgs vairs ne Rīgai, bet ASV ir Latvijas ģimenēm izņemto, bērnu namos vai patversmēs ASV cilvēku tirgum sagatavoto bērnu bizness. Aizokeāna pedofilijas un orgānu transplantācijas tirgū viena bērna vidēja pilnā cena (rēķinot arī sadalīšanu "rezerves daļās", kāpēc tik "žēlsirdīgi" tiek adoptēti arī bērni ar samgu garīgo invaliditāti) ir līdz 50 000 USD (šo lietu fakti labi uzpeld sakarā ar tā dēvēto Magņitska lietu Krievijā). Par Latvijas bāriņtiesu agresīvajām "rūpēm" pēdējā laikā dzirdēt sanāk pietiekami. Arī Viņķeles/Ķīļa programmas ir liecība radikālismam, ar kādu nolemts iznīcināt mūsu tautas pēdējās tradicionālās morāles atliekas.

Tikai tāpēc, lai šos destruktīvos plānus realizētu, postpadomju zonas valstis nepieciešams apsargāt NATO spēkiem un ar aizvien centralizētākas Eiropas diktāta paņēmieniem. Tikai tāpēc arī ne uz kādām ekonomiskām pārmaiņām varam necerēt, jo, kamēr Latvijā pastāvēs esošā ekon. sistēma, pārmaiņu nebūs. Lai pilnībā anulētu cerību Latvijai kādreiz atgūt Ls patstāvīgu vērtību un valstij - ekonomisku suverenitāti, ASV ar ES starpniecību steidzamības kārta pieņēma lēmumu par eiro ieviešanu. Kā tika piedraudēts? "Vai nu eiro, vai rublis!" Kādā garā? PSRS un ASV aukstā kara laika garā. Vienā ziņā it kā nekas nav mainījies. Bet viena būtiska atšķirība tomēr ir. PSRS laikā Latviju bija pievākusi komunistu impērija, kas to savā veidā arī sargāja. Pēdējo 20 gadu laikā Latviju nesargā neviens - tikai posta un laupa.

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 18:15

nesaprotu

Vai Latvijai neatkarības atgūšana nebija vajadzīga? To Tu gribi teikt? No kuras partijas esi, "labvēli" ?

pirms 7 gadiem, 2014.01.18 19:01

lll

Tādus palagus sarakstīt ar murgiem,aizbrauc to pastāsti igauņiem ,kuri par tevi pasmietos riktīgi,viņi nesen pat aicināja NATO atvērt savu bāzi Igaunijā ,lai mazāk justu Krievijas provokācijas.

pirms 7 gadiem, 2014.01.19 10:16

piekrītu

+++++++++++++++++

pirms 7 gadiem, 2014.01.19 11:46

piekrītu

ar to gribēju teikt, ka piekrītu komentāram 2014. 01.18. 18.15

pirms 7 gadiem, 2014.01.19 11:48

>>nesaprotu

Kāda Latvijas neatkarība?? Kad tad mums tāda ir bijusi?! Dzīvo vien tālāk savos sapņos, nozombētais!

pirms 7 gadiem, 2014.01.19 19:22

Saulvedis

tā lūk un vēl - Cik liela ir tava stipendija kuru tu saņem Krievijas vēstniecībā? Cik nozombētam ir jābūt cilvēkam lai tam ticētu?

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 23:35

Kultūra