Aicina uz džeza orķestra koncertu 10

Atklājot jauno sezonu telpās, Alūksnes tautas nams ikvienu aicina uz “Mirage Jazz Orchestra” un Andra Daņiļenko koncertu “Šņāci, Minna”  sestdien, 25.septembrī, pulksten 19.00.

Alūksniešus ar īpašu sirsnību koncertā priecāsies redzēt “Mirage Jazz Orchestra” mākslinieciskais vadītājs, novadnieks Lauris Amantovs. Viņš atklāj – jau četrus gadus orķestris pošas muzicēt uz Alūksni, bet vienmēr ir bijuši objektīvi iemesli, kādēļ tas nav īstenojies. “Dzimtā pilsēta ir dzimtā pilsēta – arī pašu cilvēkiem gribas ko skaistu parādīt. Tiesa, pazīstamai publikai ir grūtāk uzstāties, jo lielāks uztraukums. Koncerta apmeklētāji varēs dzirdēt skaistākās latviešu un citu tautu estrādes dziesmas un melodijas orķestra un mūsu solista A.Daņiļenko izpildījumā. Orķestra pavadījumā jebkura dziesma tiek attēlota pavisam citādāk nekā ierasts – tādēļ vien ir vērts atnākt, turklāt orķestru koncerti Alūksnē nav ikdiena,” saka L.Amantovs.

Kopā ar L.Amantovu orķestrī muzicē vēl viens alūksnietis – Kārlis Tortūzis, reizēm – arī L.Amantova brālis Jānis Amantovs. “Mirage Jazz Orchestra“ aktīvi sevi pieteica 2004.gada janvārī. To dibinājuši džeza mūzikas mākslinieki – trombonists L.Amantovs, kurš vienmēr sapņojis par sava profesionāla bigbenda izveidi, un saksofonists Deniss Paškevičs – grupas “Time After Time” solists, viens no pirmās džeza mūzikas izdevniecības Latvijā dibinātājiem un mūzikas producents. Orķestrī pieaicināti spēlēt profesionāli džeza mūziķi – pianists Madars Kalniņš, trompetisti Ūlo Ussenko,  Zigurds Linde, saksofonists Indriķis Veitners un daudzi citi. “Mirage Jazz Orchestra” šo gadu laikā guvis atzīstamus panākumus gan Latvijā, gan ārvalstīs, koncertējis kopā ar populāriem pašmāju solistiem un grupām, kā arī daudziem slaveniem ārzemju māksliniekiem.

“Kopš 1996.gada Latvijā vairs nebija profesionāla estrādes un džeza orķestra – šādu kolektīvu vēlējos Latvijā atkal radīt. Jau kādu laiku intensīvi strādājam, lai to atjaunotu arī valstiskā līmenī – pagaidām tas vēl nav izdevies, bet zinu, ka kādu dienu tas notiks. Koncertu ir daudz – prieks, ka cilvēkiem patīk mūsu spēlētā mūzika. Ceru, ka arī Alūksnes koncerts ilgi paliks visiem klausītājiem atmiņā,” saka L.Amantovs.

Komentāri 10

...izskatās, ka gribas tikai piekasīties, nevis priecāties par to, kas ir... ak jā- Alūkne, tač!

pirms 10 gadiem, 2010.09.27 07:30

Youtube ir ieraksti. Džezs ir stipri otrā plānā šai kombinācijai. Var jūsmot Daņilenko fani. :)

pirms 10 gadiem, 2010.09.26 13:19

to neziņa

Neziņa, tu pats esi neizglītots lauķis - Daņiļevičam ar šo koncertu nav nekāda sakara! Lai tu taptu gudrāks - šājā koncertā dziedāja Daņiļenko! Un tas nav tas pats, kas Daņiļevičs!!!P.S. un koncerts nemaz nebija prasts, jo es, atšķirībā no tevis šajā koncertā biju , un nosaukumam nebija ne vainas...un um-pa-pa tavā izpratnē arī bija, bet ne tā, kā tu to saproti!

pirms 10 gadiem, 2010.09.25 22:11

neziņa

Kāpēc tik prasts nosaukums - "šņāci Minna" ,un Daīlļevičs man neiet kopā ar džezu un vispār vairāk piemērots - tantītēm pensionārēm, u. t.t.
Vai tas ir tirgus triks , lai pievilinātu neizglītotos lauķus, kā parasti domā dižie Rīgas mākslinieki ? Ja nebūtu šī raksta man pat prātā neienāktu,
ka tas nav kārtējais um-pa- pā !
Bet manis iepriekšējais teiktais neattiecas uz muzikantiem Amantoviem un viņu domu biedriem - visu cieņu puišiem, un vēlmei uzstāties savā dzimtajā pusē !

pirms 10 gadiem, 2010.09.24 17:19

to nn

varu derēt, ka tu neiesi ne uz vienu no pasākumiem, kārtējā gānīšanās pa portālu! man vairāk gribētos redzēt, cik no tiem, kas tikai ķērc - mums nekas nenotiek, cik šito tipu būs uz vienu vai otru koncertu, varu derēt - neviena!

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 18:41

apmeklētājs

Diez vai viss novads skrietu tikai uz Alūksni vai tikai uz Opekalnu. Gan jau pietiks abām vietām. Es, piemēram, uz Opekalnu pat netaisījos, bet uz Lauri paskatīties aiziešu. Ja nebūtu Laura, Opekalns tāpat mani nedabūtu. Viss normāli!

pirms 10 gadiem, 2010.09.23 09:39

Es arī gribu zināt

Tātad - gaidām atbildi no kultūras darba virsotnēm: kurš nesarunāja un nesaskaņoja? Konkrēti - kurš darbinieks?

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 22:16

nn

Žēl, ka vienā laikā Alūksnē un Opekalnā. Skumji, ka atkal noklibojusi plānošana un saskaņošana. Skarba atziņa, ka necienām kultūras darbinieki paši sevi. Kvalitatīvs mūzikas piedāvājums ne tik bieži ir pieejams, tāpēc, jo īpaši vajadzētu respektēt savus kolēģus. Īpašs prieks, ka Lauris savas sirds mūziku ved uz Alūksni, bet klausītāji tiek nolikti zem dziļdomīgas nopūtas, jo par koncertu Opekalnā reklāma jau bija pieejama trīs nedēļas. Abi piedāvājumi ļoti kvalitatīvi. Šoreiz ļoti gribētos zināt, kurš ir tas, kam vienaldzīgs savs kolēģis un novada klausītājs!!!!!!!!!!!!!
'

pirms 10 gadiem, 2010.09.22 20:46

Kultūra