Aicina uz festivālu dvēselei

Jūlija vidū Vecgulbenes muižā notiks Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem", kur būs iespēja gan klausīties koncertus, gan piedalīties dažādās radošajās darbnīcās.

Festivāls „Ad Lucem" (latīn. "uz gaismu") turpina un attīsta Latvijā kopš 2002.gada rīkotā Introvertās mūzikas festivāla ideju. Tas ir unikāls projekts ne tikai Latvijas kultūrtelpā, bet arī starptautiskā mērogā. Festivāls apvieno visdažādāko žanru un stilu mūziku un mākslas veidus, piedāvā interesantas un kvalitatīvas koncertprogrammas, sniedz alternatīvu skatījumu uz mākslas lomu garīguma kontekstā. Pasākuma organizatori uzsver, ka Vecgulbenes muižas komplekss ir brīnišķīga vieta šāda projekta realizācijai - baronu fon Volfu 19.līdz 20.gadsimtā veidotajā īpašumā tagad renovēta augstas klases viesnīca un šobrīd lielākā koncertzāle Vidzemē ar 400 klausītāju ietilpību.


"Festivāls aicina ieklausīties skaņās, klusumā un sevī, izceļot īpašo introvertās mūzikas fenomenu, kas ar mākslas spēku vairo izpratni par universālām vērtībām un palīdz rast atbildes uz būtiskiem jautājumiem - kas es esmu? kurp dodos? Festivāla mērķis ir dot ierosmi ceļam uz cilvēka iekšējo pasauli. Tas ir savas garīgās sirds un harmonijas meklējums, ceļš uz pašatklāsmi, uz gaismu," pasākuma būtību atklāj Vecgulbenes muižas pārvaldniece Iveta Kovtuņenko.


Festivāls sāksies 15.jūlijā Rīgā, Pēterbaznīcā, un turpināsies Vecgulbenes muižā no 16. līdz 18.jūlijam, piedāvājot gan koncertus, gan dažādus garīgas ievirzes pasākumus par brīvu: Latvijas lata monētu autora Jāņa Strupuļa medaļu izstādi, M.Phil. Valda Svirska dzejas lasījumus, lekcijas un meditācijas; studiju ar mūzikas, video un rakstu krātuvi, kurā būs iespēja lasīt, klausīties un meditēt; radošo darbnīcu, kur zīmēt un krāsot mandalas, baudīt tēju. Šaušana ar loku un smilšu mandalu veidošana būs atsevišķi pasākumi par papildu samaksu, bet, iegādājoties biļeti uz kādu no koncertiem, arī šie pasākumi būs par brīvu.

16.jūlijā pulksten 18.30 būs „Sarunas ar klusumu", kur etnogrāfiskās kokles skaņām varēs ļauties kopā ar Laimu Jansoni (Latvija). 17.jūlijā pulksten 18.00 varēs baudīt Ziemeļindijas klasisko mūziku, ko izpildīs Akašs Sergejs Ancupovs (Latvija - sārods), Sanju Vishnu Sahai(Anglija/Indija-tabla) un Ludmila Žurkova (Latvija - tampura). 17.jūnijā pirmo reizi Latvijā būs Nakts koncerts no pulksten 23.00 līdz 18.jūlija pulksten. 7.00, kur muzicēs čellists Metjū Bārlijs (Londona), Sanju Vishnu Sahai (Anglija/Indija). Latvijā pirmoreiz skanēs Džona Metkāfa skaņdarbi elektriskajam čellam un datoram.

Programmā arī jauni R.Šūmaņa dziesmu aranžējumi čellam un klavierēm, savukārt no saulrieta līdz saullēktam skanēs paša M.Bārlija improvizācijas, apvienojot čella un elektronikas skaņu tembrus.
Papildus informāciju par festivālu var gūt internetā www.adlucem.lv vai www.baltapils.lv .

Koncertu biļetes var iegādāties „Biļešu Servisā", „Biļešu Paradīzē" un Rīgas Tūrisma informācijas centrā Melngalvja namā, kā arī pirms koncertiem. I.Kovtuņenko piebilst, ka relaksācijas pasākumos un nakts koncerta laikā nepieciešams ērts apģērbs, paklājs un guļammaiss vai sega.

Kultūra