Aicina uz Igaunijas - Latvijas zemledus makšķerēšanas sacensībām

Sestdien, 11. februārī, Latvijas un Igaunijas azartiskākie zemledus makšķernieki aicināti doties uz Alūksnes novada Veclaicenes pagastu, lai piedalītos sacensībās “Ilgāja zivtiņa” („Kikkajärve kalakõnõ”), kas notiks uz abu valstu robežas esošā Ilgāja ezera, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Šādas Igaunijas - Latvijas makšķerēšanas sacensības jau kļuvušas par vairāku gadu tradīciju. To mērķis ir veicināt abu valstu pierobežā dzīvojošo cilvēku sadarbību, popularizēt zemledus makšķerēšanu, atpūtu un tūrismu pierobežā esošajos Kornetu - Peļļu un Paganamaa dabas liegumos. Vienlaikus ar zemledus makšķerēšanas sacensībām Ilgāja ezerā notiks arī Dabas aizsardzības pārvaldes rīkota ezera niedrāja pļaušana un niedru skulptūras veidošana.

Visas aktivitātes Ilgāja ezerā sāksies no pulksten 11.00. Zemledus makšķerēšanas sacensību dalībnieki tām var pieteikties jau savlaicīgi Veclaicenes pagasta pārvaldē, zvanot pa tālruņiem 64329018, 28381507 vai arī sacensību dienā no pulksten 11.00 līdz 11.30.

Sacensības notiks individuālā konkurencē. Makšķerētājiem vecumā no 16 līdz 65 gadiem, izņemot invalīdus, jāņem līdzi derīga makšķerēšanas karte. Dalības maksa sacensībās ir 3 eiro, bet skatītājiem – bez maksas. Tiem, kuri nepiedalīsies zemledus makšķerēšanā, būs iespēja veidot niedru skulptūras.

Pasākuma dalībnieku pulcēšanās vieta ir Veclaicenes pagasta „Alejās” pie Ilgāja ezera. No Kornetiem turp varēs nokļūt, sekojot norādēm.

Gan sacensību dalībniekiem, gan skatītājiem lūgums ne tikai ērti un silti ģērbties, bet arī ņemt līdzi bļodiņu, karoti, krūzīti, lai noslēgumā varētu nobaudīt kopīgu maltīti. Tā kā pasākums notiek robežas tuvumā, visiem obligāti līdzi jābūt arī derīgai pasei.

Sacensību dalībniekus individuāli apbalvos četrās nominācijās – par lielāko zivi, kā arī pirmās trīs godalgotās vietas tiem makšķerniekiem, kuru loms būs ar lielāko zivju kopsvaru. Ceļojošo kausu „Ilgāja zivtiņa” iegūs tās valsts makšķernieki, kuras sacensību dalībniekiem būs lielākais vidējais zivju svars uz vienu cilvēku (makšķernieku). Iegūtais ceļojošais kauss glabāsies attiecīgā pierobežas pagasta – Veclaicenes vai Varstu - pārvaldē.

Sacensības rīko biedrība „Veclaicenes Avotiņš”, Igaunijas Republikas Krabu ciema biedrība, Dabas aizsardzības pārvalde.

Sacensības atbalsta SIA “Pie Zvejnieka”, Veclaicenes pagasta pārvalde, Varstu pagasta valde.

Kultūra