Aicina uz Līgo svētkiem „Kalnarušķos” 26

Līgo ir latviešu skaistākie svētki. Diena tik uz mirkli satumst, lai izspīdinātu Latvijas pakalnus, kas gaišiem ugunskuriem rotājušies, līgojot sveicina viens otru visos mūsu skaistās zemes novados. Tad tumsa atkāpjas, pļavas ietinas miglas plīvurā, un rīta sauli sveicinot, aizvien skaļāk ieskanas putnu dziesmas, meitas mazgājas mirdzošā rasā, lai vairotu daiļumu, puiši vēl piemet pa pagalītei malkas Jāņu ugunskuram, papardes zieds sameklēts, aust jauna diena Latvijā...

Šogad skaistākās Līgos svētku svinības norisināsies tieši Apē, zemnieku saimniecībā “Kalnarušķi”. “Latviešu senās tradīcijas ir vienas no skaistākajām un dārgākajām mūsu tautas pūra lādē. Gribētos šīs skaistās tradīcijas atdzīvināt arī Apes pusē, aizstājot tukšu alus dzeršanu no bundžām, diskošanu estrādē pret skaistu kopā būšanu, dziedot dziesmas, dejojot, iededzot jāņugunis, dzerot alu no māla krūzēm, ēdot tradicionālo sašliku un garšojot Jāņu mātes sieto sieru. Šogad kopā ar z/s Kalnarušķi” lielo saimi aicinām šos svētkus kopā svinēt skaistā, sakoptā lauku sētā „Kalnarušķi”, Apes novada, Apes pagastā,” vēsta pasākuma organizatori.

Ikviens līgotājs aicināt uz svētkiem ierasties nacionālajā tautas tērpā. “Saglabājot tautas tradīciju ilgtspēju, kopā iedzīvināsim senās aplīgošanas tradīcijas, dziedāsim Līgo un Jāņu dziesmas.  Pasākuma svinīgā atklāšana un kulminācija ir brīdī, kad saulīte aiziet aiz mežu galiem, tiek iedegti ugunskuri un suminātas Līgas un Jāņi. Šogad svētku brīdi jums dāvinās Apes novada jauktais koris, deju kopas „Metenis”, „Jukums, un Jaunlaicenes folkloras kopa „Putnis. Kopā ar viņiem jūs varēsiet kustināt kājas, dziedāt līdz un aplaudēt, baudīt māju saimnieku svētku zupu un pašbrūvētu alu, ballēties zaļumballē līdz rītam, piedalīties auglības skrējienā un vēl daudzās citās izdarībās,” tā pasākuma organizatori.   

Sīkāku informāciju par pasākumu variet iegūt zvanot pa tālruņiem -  Ilva Sāre – 29222180, Anita Harju – 26116845, Aigija Kalniņa – 26594554. Vai sūtot e –pastu: [email protected]; [email protected]

Svētku dienu norise šeit

Komentāri 26

līgotāja no kaimiņiem

Apeniešiem platas mēles līgo, līgo
Tās ir labas sūdu lāpstas līgo !
Lustīgu līgošanu sava sētā, Kalnarušķos, grāvsmalā un savā sulā !

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 23:08

Trapenes iedz.

ļoti jauks pasākums varētu būt uz 2 dienām!! ar vīru noteikti atpūtīsimies šajā pasākumā...Lai izdodās!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 22:33

Kultūras dāma savā elementā! Neesi jau neaizvietojama! Ej ravēt!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 17:18

bet

tie paši brēcēji nodzers 7 ls aci nepamirkšķinot kaut kur sētmalē un jutīsies vareni nolīgojuši! lai tak suņuki rej, kam riešana ir ikdienas tradīcija. Tie rējēji parasti ne ko paši organizē, pat uz bezmaksas vai ziedojumu pasākumiem "neatvelkas". Lai veicas Ilvai un Kalnarušķu saimniekiem. BŪS JAUKS UN INTERESANTS PASĀKUMS!
Mēs arī atnāksim! :)

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 16:19

Koncerts 1,- Ls un balle 2,- Ls - tā nu gan ir milzīga nauda, nenobrīnīties! Ha haaa
Ja rēķina kopā, tad sanāk: koncerts, balle = 4 paka alus un lielā Ādažu čipšu paka!Priecīgus līgo, līgo pa pagalmu pamuļķi!:D

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 16:19

Es Ilvas vietā atceltu balli 25. jūnijā, tādiem pamuļķiem vispār aizliegtu balles apmeklēt!!!Tikai žēl, ka nevar zināt, kuri tie ir - kgan var jau gan uzzināt, ja ļoti vajag!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 16:15

Muļķa ļaudis!!!
Noziedo četrus latus un atbrauc uz koncertu ar savu ģimeni/1x4 = 4,- Ls/!!!Neviens Tev neliek zupu ēst un pirtī iet!!! Kad būsi apmeklējis koncertu, tad dodies mājās un parunā ar saviem bērniem par Jāņu nozīmi un par to, kā skaisti līgot, lai kopā varētu ne tikai alu dzert un sieru ēst, bet arī dziedāt un izjust Jāņu burvību!!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 16:13

!

Ape pasakumi ir ka zilumzales!
Ari pareja Apes novada neka nav!
Visi saka kad vaina ir augstaka vadiba, saksim nu ar pasiem novadiem un To galvam!!!
Nevis nenoverte, bet gan Jums neinterese iedzivotaju viedokli!Jus panirgajaties preti ja tiek izteiktas savas domas, un tikpat vesi dzivojat talak!
Ape par loti daudzam lietam ir dotas idejas un ieteikumi, viss ir mests meslaine!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 15:44

knislis

Jautājums cik lielu honorāru, Ilva, saņemsi par izredzēto izklaides organizēšanu? Neaizmirsti arī I. Sudrabas kundzi uzaicināt Tava tiešā darba vieta ir Apes tautas nams un dome, kas maksā labu algu. Padomā cik jāizdod ģimenei ar bērniem par šo pasākumu! Sareizini piemēram 4x7!!! Kāpēc citiem novada kultūras darbiniekiem ir pienākums rīkot pagastos pasākumus?

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 14:30

ārprāts, cik cilvēki var būt skaudīgi un ļauni!!!!
Žēl viņu pašu....

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 13:33

alūksniete

Par ko cepšanās? Koncerts 1.00 Ls koncerts un balle 3.00 Ls Pilnīgi normālas cenas. Apenieši jūs( daži) neprotiet novērtēt, kas jums ir!!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 13:30

mhhm

Ilva, sāc domāt beidzot! Tas ir izsmiekls Apei. Un necentīsimies šādus svētkus pārvērst par Kalniņu ģimenes biznesu!

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 12:23

Ilva Sāre

Riet un aprunāt ir patiesā latvieša daba! Bet uz darba darīšanu kļūstam arvien slinkāki. Nu vismaz izlasiet piedāvājumu līdz galam! Jums katram ir iespēja izvēlēties, vai apmeklēt visu piedāvāto programmu vai tikai koncertu, vai balli. Par kādu maku pildīšanu jūs domājat? Kaut nedaudz padomājiet cik naudas ir nepieciešams lai sasietu sieru, izvārītu zupu, samaksātu muzikantiem, nopļautu zāli, sataisītu uzgunskurus, izkurinātu pirti.... Vai jūs to visu variet izdarīt par velti? Ja patiešām esiet nolēmis tā no sirds šai vakarā PADZERTIES, tad nu tiešām palieciet mājās!
Lai mums visiem skaisti Līgo svētki!
Uz zaļumballi starp Jāņiem un Pēteriem, Apes estrādē es jūs aicinu 25. jūnijā.:)

pirms 9 gadiem, 2011.06.01 11:24

no vienkāršās tautas

Latviešu tradicionāle svētki - Ziemassvētki, Meteņi, Lieldienas, Līgo ir svētki, kuri svinami pie dabas, laukā ! Nu nav šie svētki svinami estrādē, norobežotā laukumā. Mums visiem ir dota iespēja baudīt kaut ko sen nebijušu, kāpēc jāmeklē iemesli, lai kārtējo reizi ar melnām mēlēm aptraipītu tos, kas strāda priekš mums? Lieku reizi nenopirksim čipšu paku, šokolādes tāfeli vai saldējumu, kāds arī divlitrīgo alus pudeli. Kādu mēnesi iztiksm bez interneta un sakrāsim šo naudiņu, lai sajustu Līgo nakti tur ārā , kur papardes zied un nebūsim tik ļauni viens pret otru.

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 17:54

Rušķos balle tikai smalkai tautai? Sāres kundzei vairāk vajadzētu domāt par sava uzņēmuma ieņēmumiem, ne pildīt biznesmeņu Kalniņu makus! Tautas nama vadītāja algu saņem no domes? Kas domāts Apes vienkāršai tautai?

pirms 9 gadiem, 2011.05.31 17:05

kas tie par kaunrukšiem un kur viņi tādi dzīvo.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 16:28

zilbīte

Domāju, nejaukšos, bet gribas teikt, ka neviens jau neliedz "Kalnarušķu"saimniecei rīkot lōgošanu. Bet tautas namam jāpadomā par visiem Apes iedzīvotājiem. Ar ko atšķiras kulturāla iedzeršana ar nekulturālu iedzeršanu. Rezultāts ir viens un tas pats, pillā ir abi. Pasākumi jārīko tā, lai nav laika dzert.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 15:28

Gerberai

Pareizi jāraksta ABSURDS :) ))) ! Draugu lokā jūs, mūžam neapmierinātie, variet tusēt savā mājas pagalmā. tāpēc jau citiem nav jāziedo laiks un enerģija, lai noorganizētu parastu iedzeršanu estrādē. Man gan ir prieks, ka šogad ir oriģinālāks Līgo svētku svinēšanas piedāvājums kā citugad. Un ieejas maksa var būt arī mazāka, pakusti savas smadzenes, veido stilizētu tautas tērpu un ballējies par zemāku samaksu. Un vēl, transportu no Apes uz Kalnarušķiem taču piedāvā.

pirms 9 gadiem, 2011.05.30 15:20

Kultūra