Aicina uz pagastu svētkiem

Sestdien, 9.jūlijā, kopīgus svētkus svinēs trīs Alūksnes novada pagasti. Tie ir Alsviķu, Ilzenes un Zeltiņu pagasti, kurus vieno ne tikai viens pagastu pārvalžu vadītājs, bet arī Melnupe, kas vijas caur visu trīs pagastu teritorijām.

“Ar šo pasākumu vēlamies satuvināt pagastu iedzīvotājus un vairāk uzzināt par katras apdzīvotās vietas kultūrvēsturisko mantojumu, par iestādēm, par ievērojamiem cilvēkiem, tuvāk iepazīt amatiermākslas kolektīvu sniegumu,” iepazīstina Alsviķu kultūras nama vadītāja Marina Ramane.

Draudzības svētku “Mūs vieno Melnupe” atklāšana paredzēta pulksten 14.00 Ilzenē. Pēc tam sekos ekskursija pa Ilzeni, ielūkojoties centrā “Dailes” un apmeklējot līvu piemiņas vietu Mežslokās, kur paredzēts mācīties līvu valodu un nogaršot līvu putru. Tālāk ekskursija vedīs uz Zeltiņiem. Īpaša uzmanība tiks pievērsta bijušās pamatskolas ēkai, lai palūkotos, kā zeltiniešiem izdevies apdzīvot ēku pēc skolas slēgšanas. Ekskursija beigsies Alsviķos, kur tiks iepazīta pirmsskolas izglītības iestādes “Zemenīte” un Strautiņu pamatskolas darbība. Aizraujošs solās būt ceļojums kopā ar vēsturnieku Jāni Poli, kas iepazīstinās ar Melnupes līkločiem laiku lokos un Spidzenieku pilskalna burvību.

Pulksten 21.00 Alsviķu brīvdabas estrādē notiks svētku noslēguma pasākums, kurā piedalīsies pagasta amatiermākslas kolektīvi. Pēc tam zaļumballē muzicēs retrogrupa “Lauku suvenīrs” no Zeltiņiem, ansamblis “Naktsputni” no Ilzenes un kapela “Vecie runči” no Alsviķiem. Vairāk par svētku norisi var uzzināt pie sava pagasta kultūras darbinieka. M.Ramane norāda, ka ekskursiju vajadzībām tiks organizēti kopīgi transporti, tāpēc interesenti vēl šodien var pieteikties.

Kultūra