Aicina uz pasākumu senlietu muzejā 2

Zigurda Safranoviča senlietu muzejā Trapenes pagasta "Fazānos" 20.augustā pulksten 14.00 pirmo reizi risināsies savdabīgs pasākums - "Es karā aiziedams".

"Pasākumu rīkojam sadarbībā ar Trapenes pagasta muzeja vadītāju, tūrisma darba organizatori Emmu Valiju Šļukumu. Nesen trapenieši manam muzejam uzdāvināja divus padomju armijas jūrnieka formas tērpus - pilnā komplektā un ideālā stāvoklī. Viens no tiem ir nēsāts, dienējot Baltijas jūrā, otrs - Melnajā jūrā. Muzeja krājumā ir arī citi padomju armijas formas tērpi, tādēļ radās iecere par šāda pasākuma rīkošanu, lai popularizētu muzeja krājumu un pievērstu sabiedrības uzmanību mūsu vēsturei," stāsta Z.Safranovičs. Viņš atklāj, ka muzikālus priekšnesumus pasākumā sniegs koris no Gaujienas, bet dejas - dejotāji Ilzes Līviņas vadībā. Aptuveni stundu paredzēta senlietu muzeja "Fazāni" apskate, kur muzeja saimnieks Z.Safranovičs atraktīvi iepazīstinās ar savu muzeju un tā eksponātiem. Būs Krievijas padomju armijas formas tērpu parāde. Tajā būs skatāmi senlietu muzeja krājumā esošie formas tērpi, par katru no tiem Z.Safranovičs sniegs arī izsmeļošu informāciju. "Arī esot padomju armijā cilvēki visu laiku ir karojuši - Afganistānā, Kubā, Čehoslovākijā, tikai toreiz neviens par to nerunāja skaļi - visi klusēja. Tādēļ pasākumam dots nosaukums "Es karā aiziedams..."," viņš saka.

Būs arī konkurss, kura laikā jāatmin dažādi muzeja fondu eksponāti - iecerētas arī pārsteiguma balviņas. Neizpaliks atraktīvas sportiskas aktivitātes, kas saistītas ar kara tēmu. Savukārt SIA "Unti" bufetē varēs iegādāties vēderpriekiem nepieciešamo.

Z.Safranovičs atzīst - šogad pasākums notiks pirmo reizi, bet, ja tas izdosies, nākotnē varētu kļūt par tradīciju. Muzeja eksponātu klāsts nemitīgi papildinās, tādēļ muzejā būs interesanti arī tiem, kas tur varbūt jau ir bijuši pirms kāda laika. Z.Safranovičs atzīst - "Fazānos" arvien biežāk iegriežas arī lielākas un mazākas tūristu grupas ne tikai no Latvijas, bet arī Igaunijas - it īpaši daudz šogad.

Komentāri 2

cits muzejs

Ieliku telefonā atgādinājumu, aizbraukšu :)

pirms 9 gadiem, 2011.08.08 23:04

Kultūra