Aicina uz tikšanos ar Ingu Gaili

20.septembrī 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā būs tikšanās ar  dzejnieci, dramaturģi, rakstnieci Ingu Gaili.

Inga Gaile ir dzejniece un dramaturģe, kura 2016. gadā debitējusi prozā ar romānu “Stikli”,  kurš izdots apgādā „Dienas Grāmata” vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts". Dzejoļu krājumu "Laiks bija iemīlējies", "raudāt nedrīkst smieties", "Kūku Marija", “Migla”, „Vai otrā grupa mani dzird?” un lugas "Āda" autore.

Absolvējusi Latvijas kultūras akadēmijas Literatūras teorijas, vēstures un kritikas kursu (1994–1998), kā arī režijas maģistra programmu (2012–2014). Ingas Gailes dzejas publikācijas periodikā lasāmas kopš 1996. gada, atdzejojusi krievu dzejnieku darbus, viņas dzeja atdzejota angļu, lietuviešu, zviedru un bengāļu valodā. Saņēmusi Klāva Elsberga prēmiju, Annas Dagdas fonda balvu, Ojāra Vācieša prēmiju, žurnāla “Latvju teksti” balvu, Dzejas dienu balvu, Literatūras gada balvu, kā arī citus prestižus apbalvojumus.

Romāna “Stikli” darbība risinās no 1937. -1939. gadam, kad Latvijā valda K.Ulmaņa autoritārais režīms. Tas ir laikmets, kad Latvijas vēsturē, pēc daļas mūsdienu Latvijas iedzīvotāju domām, bija pārpilnības, latviskuma un kārtības laiks. “Stiklos” valdošā atmosfēra, notikumi, kas risinās laikā, kad viss šķiet labi, bet to, kas neatbilst valdošā vairākuma izpratnei par labo un ļauno, apiet, noklusē vai mēģina ierobežot, diemžēl atgādina šodienas Latviju. Romānā izmantoti dokumentāli fakti un avoti, bet galveno varoņu tēli ir pilnībā izdomāti. Romāna darbības vieta - Strenču psihiatriskā slimnīca - tikai nosacīti atbilst reālajai, un visi tajā aprakstītie notikumi uzskatāmi par autores fantāziju.

Kultūra