Aicina uz tikšanos Noru Ikstenu

3.maijā 12.00 Alūksnes pilsētas bibliotēkā viesosies rakstniece Nora Ikstena.

 Nora Ikstena ir pazīstama latviešu rakstniece, vairāku desmitu grāmatu autore. Karjeras laikā rakstījusi romānus, īsprozu, biogrāfijas un esejas, kā arī strādājusi vairākos laikrakstos, kļūstot par vienu atpazīstamākajām latviešu rakstniecēm. Saņēmusi vairākus nozīmīgus Latvijas mēroga apbalvojumus. Viņas darbi ir tulkoti angļu, vācu, franču, krievu, igauņu, lietuviešu, dāņu, zviedru un gruzīnu valodās.

Plašu ievērību guvuši Noras Ikstenas darbi "Dzīves svinēšana", "Sīlis spoguļstiklā", "Jaunavas mācība", "Amour Fou", “Dievmātes draudzene”, “Dzīvespriecīgais vakarēdiens”, “Besa” un citi. Viņa sarakstījusi biogrāfiskas grāmatas par Dzintaru Sodumu, Viju Vētru, Māru Zālīti un Regīnu Ezeru, īpašu uzmanību izpelnījās kopīgi ar dzejnieku Imantu Ziedoni fiksētās viņa bērnības atmiņas grāmatā "Nenoteiktā bija".

Pēdējā laikā lasītāju vidū vislielāko popularitāti guvis izdevniecībā "Dienas Grāmata" Latvijas vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" izdotais Noras Ikstenas romāns "Mātes piens". Romāns aptver laika posmu no Otrā pasaules kara beigām un vēsta par triju paaudžu sieviešu likteņiem, bet vēstījuma centrā ir 20. gadsimta 70. un 80. gadi. “Visu romāna tekstu caurauž atteikšanās – no vīra un tēva, no sapņiem un iecerēm, no darba un uzskatiem, no draugiem un tiem, kurus mīlam. Šajā visu paaudžu sieviešu sāpju ceļā ļoti spēcīgs ir piedošanas motīvs. Tas kopš mazotnes ir nepārtraukts uzdevums meitai, lai turētu pie dzīvības māti, kura apzināti viņai liegusi savu pienu, lai neļautu mantot savas sāpes un izmisumu,” stāsta izdevēji.

Tikšanos vadīs Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu vadītāja Liega Piešiņa.

Tikšanās notiek VKKF atbalstītā projekta “Galvenajā lomā- rakstnieks” ietvaros.

Kultūra