Aicina uz trešajiem Pagasta svētkiem Alsviķos 1

Pēc trīs gadu pārtraukuma Alsviķu pagasta iedzīvotāji tiek aicināti uz Pagasta svētkiem, kas notiks no 1. līdz 3.jūlijam un būs veltīti pagasta tradīcijām un godiem.

"Šajos svētkos runāsim par tradīcijām un godiem, kas mums bijuši laiku lokos. Pieminēsim gan tos, kas laika pārbaudījumu nav izturējuši, bet savulaik bijuši ļoti iecienīti, gan tos, kas saglabājušies līdz pat mūsdienām," skaidro Alsviķu kultūras nama vadītāja un svētku organizatore Marina Ramane. Pieminēs izcilo soļotāju

Svētku atklāšana paredzēta ceturtdien, 1.jūlijā, pulksten 17.30 pie bijušās pagasta padomes ēkas. Pusstundu vēlāk notiks pagasta amatiermākslas kolektīvu koncerts pie Strautiņu pamatskolas ēkas. Šajā koncertā varēs redzēt uzstājamies pilnīgi visus amatiermākslas kolektīvus, kas šobrīd darbojas Alsviķu pagastā. Jūlija vidū Alsviķu pagasta deju kolektīvs "Jandāls" kopā ar Jaunlaicenes pagasta folkloras kopu "Putnis" dosies uz festivālu Francijā, tāpēc koncertā tiks rādīta arī abu kolektīvu kopīgi sagatavotā koncertprogramma. Pulksten 19.30 šāds pats koncerts notiks Nēķenā.

Pagasta svēktu otrā diena, 2.jūlijs, būs veltīta izcilā novadnieka soļotāja Ādolfa Liepaskalna simtgadei, tāpēc visi šajā dienā ieplānotie pasākumi notiks Karvā pie soļotāja piemiņas akmens. To sākums paredzēts pulksten 18.00, kad klātesošie varēs ieskatīties topošās grāmatas par Ā.Liepaskalnu lappusēs, iepazīties ar soļotāja laikabiedru atmiņām, doties piemiņas soļojumā, kā arī nobaudīt viņa īpašo cienastu "stiprā paika". Arī Karvā iecerēts amatiermākslas kolektīvu koncerts, kam, ņemot vērā, ka Ā.Liepaskalns bijis ne tikai izcils soļotājs, bet arī liels mūzikas un dzejas mīļotājs, dots nosaukums "Jubilāra vaļasprieki, dziesmas un dejas".

Tirgosies un mainīsies

Par svētku pēdējās dienas, 3.jūlija, epicentru kļūs Alsviķu pagasta centrs, kur visi aicināti pulcēties sporta laukuma un kultūras nama apkaimē. Laikā no pulksten 12.00 līdz 16.00 tiks piedāvātas dažādas aktivitātes, kas būs piemērotas visām paaudzēm. Bērnības svētki, sporta dienas, ikgadējais Miķeļa gadatirgus - šīs ir tikai dažas Alsviķu pagasta tradīcijas, uz kuru pamata tiks veidots šīs dienas piedāvājums. Tradicionālās ekskursijas vietā pasākuma viesiem būs aicināti iesaistīties orientēšanās sacensības pa pagasta centru. Šo maršrutu varēs veikt kājām, braucot ar riteni vai zirga pajūgā.

Paralēli visām šīm aktivitātēm norisināsies tirdziņš, kas šoreiz būs citādāks, nekā ierasts.

"Līdztekus nopietnajiem tirgotājiem par tirdziņa dalībnieku varēs kļūt jebkurš cits pagasta iedzīvotājs, kuram, piemēram, mājās ir kaut kas tāds, kas viņam vairs nav vajadzīgs, bet kas lieti noderētu kādam citam. Šī tirgošanās varēs notikt vai nu par ziedojumiem, vai savstarpēji samainoties ar kādām lietām. Tāpat aicināsim piedalīties cilvēkus, kuru ģimenēs jau gadiem ilgi tiek piekoptas tādas tradīcijas kā siera siešana, kūku cepšana, alus brūvēšana un tamlīdzīgas lietas. Šis tirdziņš vairāk izpaudīsies kā degustācija," saka M.Ramane, aicinot potenciālos tirdziņa dalībniekus pieteikties iepriekš.

Atklās brīvdabas estrādi

Svētku kulminācija paredzēta tās pašas dienas vakarā, kad notiks Alsviķu pagasta brīvdabas estrādes atklāšana. Pulksten 19.00 notiks simbolisks gājiens no kultūras nama līdz brīvdabas estrādei, kurā dosies pagasta amatiermākslas kolektīvi. Pirmie brīvdabas estrādi ieskandinās Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestris, kas sniegs gan koncertu, gan rādīs defilēšanas programmu. Notiks arī pašu alsviķiešu veidots koncerts ar nosaukumu "Ļaujies gaismai!". Dodoties uz šo pasākumu, ikviens ir aicināts ņemt līdzi kādu svecīti, lai pasākuma izskaņā visi tās varētu aizdegt par godu jaunajai estrādei, veidojot vienotu gaismu visapkārt. Pagasta svētki beigsies ar zaļumballi.

Komentāri 1

ALUS

ES BŪŠU PIEPRASĪTĀKAIS VISAS TRĪS DIENAS!
MANI VARĒS DABŪT PA VELTI 3. JŪLIJĀ, VAKARA BALLES IZSKAŅĀ!
Btw, TFA tuvojas.

pirms 10 gadiem, 2010.06.28 17:54

Kultūra