Aicina uz Ūdensrožu nakti

Nedēļas nogalē, 30.jūlijā, notiks Jaunlaicenes Muižas svētki “Ūdensrožu nakts”, kas pēdējo gadu laikā gan pagastā, gan Alūksnes novadā kļuvuši par jauku tradīciju, pulcinot pašmāju ļaudis un viesus.

“Esam bagāti ar to, ka Jaunlaicenē ir saglabājusies muiža un muižas centrs, tādēļ jau vairākus gadus jūlijā svinam Jaunlaicenes Muižas svētkus. Tie ir kā turpinājums pirms 13 gadiem Jaunlaicenē aizsāktajai tradīcijai par Folkloras svētkiem, jo jebkam ir jāpārveidojas, lai varētu pastāvēt,” saka Jaunlaicenes tautas nama vadītāja Māra Svārupe.

Šogad svētku aktivitātes notiks vakarā un nakts stundās, tādēļ pasākumam dots nosaukums “Ūdensrožu nakts”, lai varētu izbaudīt nakts burvību un brīnišķīgās ūdensrozes Jaunlaicenes Pilsdambītī. “Tiesa, ūdensrozes vakarā jau būs sakļāvušas savas ziedlapiņas, tomēr būs iespēja satikt īpašās Ūdensrozes, kuras būs izkāpušas no Pilsdambīša un dzīvosies pa Muižas parku,” saka M.Svārupe.
Svētki sāksies pulksten 20.00 ar koncertu “...pēc 220 gadiem” Jaunlaicenes estrādē. Koncertā piedalīsies mākslinieki no Berštetes (Francija), pie kā pērn sadraudzības braucienā uz Franciju devās Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”. Tagad Jaunlaicenē viesosies divas deju kopas un mūziķu grupa. M.Svārupe atklāj, ka koncertam dots nosaukums “...pēc 220 gadiem”, jo savulaik no Napoleona vajāšanas Livonijā nonāca Marija Klementīna de Falluā no Beļģijas. “Vidzemē viņa iepazinās ar baronu Volfu, viņi abi ir uzsākuši Vidzemes baronu dzimtas koku. Dzīvodama Jaunlaicenes muižā, viņa iemācījās latviešu, vācu valodu, bija ļoti gudra un prasmīga muižas saimniece. Pateicoties M.K. de Falluā, Jaunlaicenes muižā tika izveidota neliela slimnīca, tika apmācīti zemnieku bērni. Tagad, pēc 220 gadiem, viņa “atgriezīsies” Jaunlaicenē...” saka M.Svārupe.

Koncerts ilgs stundu, lai pulksten 21.00 sāktos Ūdensrožu nakts, kā aktivitātes risināsies Muižas parka teritorijā. Būs “Laimētava”, kur ikviens varēs pārliecināties, vai laimi var nopirkt par naudu. Varēs nobaudīt ūdensrožu dzērienus – nektāru, vīnu un tēju. “Pa Pilsdambīti varēs vizināties ar plostu, kur dambīša otrā krastā braucējus sagaidīs Nāra, kura savos tīklos jau būs sagūstījusi Pirātu. Pēc tam varēs doties pie divām Vāravām, kas ieskatīsies atnācēja pagātnē un nākotnē. Būs iespēja apmeklēt arī mūžīgās jaunības saliņu un mīlas ligzdiņas,” stāsta M.Svārupe. Bet pulksten 22.00 Jaunlaicenes estrādē sāksies Ūdensrožu nakts balle, kur muzicēs grupa “Kantoris 04”. M.Svārupe uzsver, ka arī ballei sākoties turpināsies iepriekš nosauktās Ūdensrožu nakts aktivitātes, lai tie, kam nogurušas kājas dancojot, varētu doties naksnīgajā pastaigā pa Muižas parku, lai pēc tam atkal laistos dejā. Turklāt Ūdensrožu naktī būs atvērts arī Jaunlaicenes Muižas muzejs, ko varēs apmeklēt par brīvu. “Balles laikā varēs iepirkties “Pārdotavā” pie Alūksnes un Gulbenes novada tirgotājiem. Koncerta un balles apmeklējums ir par maksu,” norāda M.Svārupe.

Savukārt 31.jūlijā pulksten 13.00 Opekalna kapos būs kapusvētki, bet pēc tam pulksten 14.00 Opekalna baznīcā koncerts “Pacel acis”, piedalās Jānis Lūsēns, Māra Zālīte, Kristīne Zadovska, Zigfrīds Muktupāvels.

Kultūra