Aktieris un dziesminieks Varis Vētra koncertā “Mī - les- tī-bai” 3

Alūksnes tautas namā 26.februārī 17.00 koncertā “Mī- les- tī-bai” uzstāsies režisors, aktieris un dziesminieks Varis Vētra, prezentējot savu pirmo dziesmu albumu “Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt...”

Mākslinieks šobrīd Latvijā ir ļoti populārs un iemīļots. Koncertos veidojas arī lielisks dialogs ar skatītājiem. Interesantāko jautājumu autoriem ir sarūpētas arī balvas.

 Koncerts būs divās daļās. “Ja klausītājiem ir vēlēšanās kaut ko uzzināt, tad droši uzdodiet jautājumus arī koncerta laikā. Esmu gatavs aprunāties ar cilvēkiem,” iedrošina mākslinieks.

Pirmo reizi savu dziesmu albumu, kurā ir 11 dziesmas, CD formātā V.Vētra plašākai publikai prezentēja mūzikas un mākslas festivāla “Bildes 2010” laikā, kad mākslinieka veikumu atzinīgi novērtēja arī Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu, kā arī daudzi Latvijā pazīstami mūziķi. Interesanti, ka dziesmu tekstu un mūzikas autors ar Valsts prezidentu ir beiguši Rīgas 49.vidusskolu. Abi ir klasesbiedri, abi darbojušies grupā “Mazie brāļi”, kas uzskatāma par V.Vētras muzikālās karjeras sākumu. Abi ir dzimuši vienā gadā un pat dienā - 1955.gada 22.martā.

Darbā ieliek sirdi
Dziesmu rakstīšanai mākslinieks pievērsies nesen. Pirmā dziesma “Māmiņai” sacerēta 2004.gadā. Par to saņemtie atzinīgie vārdi un ieteikumi mudinājuši arī turpmāk rakstīt dziesmas. Lielākā daļa dziesmu, kā stāsta to autors, “atnākušas” pašas, paņemot rokās ģitāru. Dažas sarakstītas ar apziņu, ka kopējai albuma noskaņai vajadzīgs arī kaut kas jautrāks. V.Vētra lielu nozīmi piešķir dziesmas tekstam. Galvenais, lai katra dziesma veidotos kā klausītājiem saprotams stāsts, kurā ir romantika, emocijas un notikums. Dažkārt, ieklausoties dziesmu vārdos, māksliniekam jāsaķerot galva, kā kaut ko tādu iespējams izdomāt. Dziesminieks atzīst, ka nedarot neko, ko sirds nesakot darīt, neko, ko sirds nespējot pieņemt un saprast. Viņš katram darbam pieiet ar lielu atbildības sajūtu, darāmajā ieliekot savu sirdi. Citādāk Varis vienkārši neprot.

Neesmu karjerists
Ja mākslinieka spēkos būtu izmainīt kaut vienu lietu uz pasaules, tad Varis izskaustu cilvēkos viņu vēlmi strīdēties, lai tādējādi “cilvēki cits citam neapriebtos”. Viņš uzskata, ka nepieder cilvēkiem, kuriem dzīvē galvenā ir karjera. “Lai es kļūtu par karjeristu, man būtu jāpārkāpj pāri cilvēciskām vērtībām. Mans ieteikums, ka nevajag to darīt,” saka V.Vētra. Mākslinieku neuztrauc arī tas priekšstats, kādu cilvēki sabiedrībā veido par viņu. “Uzskatu, ka viss, kas saistīts ar priekšstatu, ir katra cilvēka paša pārziņā. Mana pārliecība ir, ka katrs cilvēks var dzīvot tā, kā viņš vēlas. Vienīgais, ja cilvēks dara kādam pāri, tad šis pāridarījums atgriezīsies pie viņa paša. Ja cilvēkam patīk domāt agresīvi, lai tad tā arī domā.”

V.Vētra nevēlas pagriezt laiku atpakaļ, lai vēlreiz atgrieztos kādā konkrētā savas dzīves posmā. “Es vienmēr esmu gribējis piedzimt tieši tajā gadā, dienā un stundā, kad esmu dzimis. Esmu piedzimis ļoti labiem vecākiem. Man ir bijusi laba bērnība. 1956.gadā vecāki kopā ar mani no Jaungulbenes atgriezās Rīgā, tāpēc esmu rīdzinieks, kas dzimis Gulbenē,” stāsta V.Vētra. Mākslinieks nepiekrīt tiem, kuri uzskata, ka vīrieši neraud, jo viņiem asaras nepiestāv. “Esmu bijis cilvēks, kuram pieder galavārds, tas nozīmē, ka agri vai vēlu mēs ietekmējam citu cilvēku likteņus. Manī mīt iekšējais bērns, kurš saprot, kā cilvēks jūtas. Būdams režisors, uzzināju, ka cilvēki raud tikai tāpēc, ka viņiem ir žēl sevis, bet man ir žēl, ka cilvēki savās neveiksmēs vaino citus. Man patīk raudāt. Es raudu, arī skatoties filmas,” stāsta Varis. Mākslinieks pazīstams arī kā dziedošo aktieru kvarteta “Mūžīgais unisons” dalībnieks, uzstājoties kopā ar Jāni Paukštello, Ivaru Kalniņu un Andri Bērziņu. Pagājušajā gadā viņš kopā ar dziedātāju Olgu Rajecku piedalījies muzikālajā televīzijas šovā “Dziedi ar zvaigzni. Milžu cīņas”.  Portālā “alūksniesiem.lv”, piedaloties konkursā, ir iespēja laimēt biļeti uz koncertu.

Komentāri 3

vēsma

Koncerts apmēram trīs stundas. Sagatavojiet jautājumus ,ko māksliniekam pajautāt, interesantākajiem balvas.

pirms 10 gadiem, 2011.02.14 17:56

naivā

Vai tad uz biļetēm ir rakstītas pareizās atbildes uz jautājumiem..? ;)

pirms 10 gadiem, 2011.02.14 14:55

Aleksa

Varu piedāvāt pareizās atbildes konkursam, jo biļetes jau nopirku!

pirms 10 gadiem, 2011.02.14 14:36

Kultūra